Wpis z mikrobloga

Krótka aktualizacja #otwartywykopmobilny

Przez ostatni miesiąc w udało się:
- Napisać kilka unit testów
- Poprawić wygląd wpisów, przycisków
- Dodałem funkcje "Ulubionych"
- Aplikacja obsługuje teraz niezalogowanych użytkowników (picrel)
- Poprawić error handler
- Przeportować aplikację z Fuel'a na retrofit
- @kubasal napisał nowy wygląd Nawigacji - Dzięki wielkie! (picrel w komentarzach)

Do tego napisałem dodatkowy edytor komentarzy - nie trzeba otwierać nowego okna by dodać komentarz do wpisu (picrel). Muszę jeszcze poprawić wygląd i dodać animacje. Nie jestem pewien czy ten pasek z przyciskami powinien sie rozwijać automatycznie przy aktywowaniu pola tekstowego, czy zostawić to tak jak jest. @asunez

Wydaję mi sie że aplikację pod względem struktury mam już dosyć ogarniętą. Teraz biorę się za napisanie nowych ekranów (Widok profilu użytkownika, powiadomienia) i w przeciągu dwóch tygodni zrobię bete aplikacji na Google Play ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Github: https://github.com/feelfreelinux/WykopMobilny
Posiadamy także slacka, jak ktoś chce pomóc w pisaniu aplikacji to wyślę zaproszenie.
#android #wykop #programowanie
feelfree - Krótka aktualizacja #otwartywykopmobilny

Przez ostatni miesiąc w udało ...

źródło: comment_TDGTR6KhGPKn6tNgVilHyDMWP90jaxAZ.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@feelfree: Wygląda to naprawdę nieźle. Może w końcu będzie godny następca wysłużonego Mojego Wykopu. Interfejs wygląda w porządku, dodałbym jedynie linię separatora między nagłówkiem wiadomości a jej treścią (tak jak jest w Moim Wykopie). No i jeszcze mała sugestia. Oprócz trybów dzienny i nocny fajnie byłoby mieć jeszcze tryb AMOLED z czarnym interfejsem.
  • Odpowiedz
@Thunderlane: Tryb amoled jest na mojej liście, w trybie nocnym chciałem zachować kolorystykę ciemnego trybu wykopu - ale stworzenie nowych stylów nie powinno być wielkim problemem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@feelfree No i super. Z pewnością dużo łatwiej będzie teraz odpisywać wielu osobom na raz w jednym komentarzu.

Co do ikonek to sam nie wiem - z jednej strony ja np. z nich dużo nie korzystam, więc mogłyby być ukryte, z drugiej jednak pewnie inni mogą chcieć, żeby były na wierzchu od początku pisania wypowiedzi. Może po prostu toggle switch w ustawieniach?

No i ja bym ikonki zrobił ciut mniejsze, bo na
  • Odpowiedz
@feelfree:
Witam Pana, kibicuje tej inicjatywie, oficjalna aplikacja Wykopu jest po prostu słaba, niewygodna, jest bardzo rzadko aktualizowana. Im więcej alternatyw, tym lepiej.
Pozdrawiam Pana i życzę miłego dnia( ͡° ʖ̯ ͡°).
  • Odpowiedz
@feelfree: Takie pytanie, bo nie wiem jak to aktualnie wygląda, czy można zrobić, że rozpoczęcie pisania odpowiedzi jeżeli nikt nie został zaznaczony do zawołania to domyślnie byłby wołany OP? Bo zauważyłem, że często ludzie mają problem z tym, że zapominają zaznaczyć kogoś i później takie komentarze wiszą bez wołania. Już kilka razy mi się zdażyło, że późno odpowiedziałem na czyjś komentarz, bo ten zapomniał mnie zawołać, a tak było w oryginalnym
  • Odpowiedz