Wpis z mikrobloga

Mireczki ze #szkocja i #uk co byście zrobili na moim miejscu. Właśnie skończyło mi się ubezpieczenie na #motocykle 125cc, którego na razie nie przedłużam i generalnie planuje nie robić tego do wiosny. Płacę 80Ł miesięcznie i nie ma sensu płacić tego przez zimę, kiedy nie będę jeździć. Generalnie plan był taki, żeby do września (hehe) zdać prawko na A, sprzedać 125cc i kupić coś większego, ale z wielu przyczyn nie brałam nawet lekcji, o podchodzeniu do egzaminu nie wspominam.
Zastanawiam się, czy nie sprzedać 125tki już teraz i zacząć jazdę z instruktorem na szkółkowym motocyklu bardzo wczesną wiosną, żeby jak najszybciej zdać egzamin i kupić coś większego. Nie wiem jeszcze jaka jest różnica w cenie w lekcji na własnym motocyklu, a na szkółkowym, ale chyba jednak warto brać lekcje na 600cc a nie na 125cc jeśli chcę zdać od razu na pełną kategorię A.
Jeśli miałabym zatrzymać 125cc i brać na niej lekcje i generalnie jeździć chwilowo, póki nie zdam, musiałabym ją ubezpieczyć i potem płacić koszty za anulowanie ubezpieczenia. Poza tym, wydaje mi się, że dostanę za nią więcej teraz niż w przyszłym roku - ot motocykl będzie rok starszy, to i mniej za niego dostanę. Co sądzicie?

#motocykle125 #kiciochpyta #prawojazdy
  • 18
@bart-bednarek: Pytanie tylko czy jest sens, czy lepiej po prostu cisnąć lekcje na szkółkowym i zdać jak najszybciej egzamin. Nie wiem jak duża jest różnica w jeździe na 125cc, a 600cc i zastanawiam się, czy jest w ogóle sens wykopywać lekcje na moim 125cc.
@PMV_Norway: To jeden z modeli, które mam na oku :)

@baba_by_sie_jednak_przydala: Bardziej się zastanawiam, czy w ogóle warto brać lekcje na 125cc przy podchodzeniu do egzaminy, który zdaje się na 600cc. Nie jeździłam nigdy na niczym większym, chyba, że jako pasażer :P Na razie nie robiłam jakichś większych wypraw motocyklem, bo trochę strach takim maleństwem po szybszych drogach, ale jak tylko kupię coś większego to planuję NC500.

@Unforg1vable: Mam
@Aenkill: to jedynie 1500, 1800 jak i 1400 jest mocno #!$%@? motocyklem. Ja mam 800VZ i spokojnie daje rade. Jezdzimy razem z zona i bagazami. Nie ma problemu do 120km/h pozniej juz sie moto meczy to fakt.
@baba_by_sie_jednak_przydala: Nie, własnie w szkółce daliby 600cc i to chyba by było lepsze rozwiązanie do nauki typowo pod egzamin. W zasadzie w te wakacje zrobiłam jakieś 2500 mil na 125cc, więc nie muszę się uczyć "od podstaw" tylko bardziej obyć się z większym moto i zobaczyć jak egzamin w ogóle tu wygląda i przygotować się typowo pod zdanie egzaminu. Niestety niebieski sam jeszcze nie ma prawka na A, więc ja jestem
@Aenkill: Cos duzo placisz za to swoje moto i auto, przy przy kolejnym przedluzeniu zadzwon do ubezpieczalni i i powiedz ze znalazles tansza oferte i spytaj sie co moga Ci zaoferowac. Ja kilka miesiecy temy zaplacilem za Seata Ibize 1.4 zaplacilem £450 w Bell. Rowniez dowiedz sie ile kosztowalo by Ciebie ubezpieczenie na caly rok zamiast placic miesiecznie, czesto wychodza ogromne roznice ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Wapniak: Wiem, że część lekcji można robić na swoim moto. W sumie chyba naprawdę opłacać się sprzedać i cisnąć ze zdaniem na A - przynajmniej większa motywacja :P

@czaja52: Dzwoniłam nie raz i niestety, nic nie utargowałam, a jestem wygadana jeśli o to chodzi. U mnie ta cena jest taka beznadziejna chyba ze względu na wiek. Ponoć po 25 bardzo tanieją ubezpieczenia. No i niestety te punkty na prawku też
@Aenkill: jeśli właśnie skończyło ci się ubezpieczenie, to najlepszy czas na zmianę, jeśli i tak nie planujesz jeździć i chcesz zmieniać. nie wiem, jak miałabyś zamiar uczyć się na "A" na własnym motocyklu. 125 to raczej nie przejdzie, a żeby ubezpieczyć duży motocykl nie mając jeszcze uprawnień to albo się nie da, albo jeśli jakimś cudem, to będzie drogo. nie wspominając, że ktoś musiałby cię wieźć na lekcje i z nich
@Steven_Hyde: Dzięki, wygląda to sensownie, nic tylko odłożyć kasę i po prostu to zrobić. Mając w alternatywie śmiganie na 125cc troszkę dłużej nie miałam aż takiego parcia na egzamin. Może jak sprzedam moto, to się wezmę w garść, bo nie będę miała na czym jeździć ( ͡ ͜ʖ ͡) No nic, to jutro muszę nastrzelać fot i wystawić.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!