Wpis z mikrobloga

Coffee Lake'i wydajnościowo dały czadu. Chwała kupującym Ryzeny, bo bez nich nie byłoby tego progresu. Jakbym kupił w tym roku Core 7000 (Kaby Lake) to byłbym dziś bardzo smutny ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ale: "Cóż, pod względem atrakcyjności platformy chyba jednak nadal prowadzi AMD."
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/intel-core-i7-8700k-core-i5-8600k-test.html

#amd #intel #pcmasterrace #komputery #gry
  • 10
@Labovsky: Co za bzdura z tekstem w cudzysłowie. 8600K zamiata jak chce. Gdzieś czytałem, że 8400 też nie wypada najgorzej. Dojdą z czasem jeszcze tanie płyty dla non-K i tyle będzie z opłacalności AMD do typowych zastosowań rozrywkowych.
@FrasierCrane: To cytat z testu na Benchmarku, z którym się zgadzam. Póki co masz tylko płyty Z370. Jaki jest sens dopłacać do nich, jeśli chcesz kupić zablokowanego Intela? Platforma AM4 jest dużo bardziej spójna i perspektywiczna wciąż.
Ale: "Cóż, pod względem atrakcyjności platformy chyba jednak nadal prowadzi AMD."

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/intel-core-i7-8700k-core-i5-8600k-test.html


@Labovsky: B350 + R5 1600 to i poniżej 1200 da się wyrwać. Przynajmniej do Q1 Intel nijak tego nie przebije (pod kątem opłacalności).

Jakbym kupił w tym roku Core 7000 (Kaby Lake) to byłbym dziś bardzo smutny ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Labovsky: uff, zdążyłem sprzedać przed premierą.
no. ale on jest taki sam dla każdej platformy (uogólniając)


@FrasierCrane: Nieprawda, bo za pamięci pracujące na platformie AMD powyżej 2933/3066MHz trzeba zapłacić trochę więcej i niekoniecznie pójdą na 3200MHz na nominalnych opóźnieniach, nie mówiąc ile czasu trzeba poświęcić by znaleźć w pełni stabilne ustawienia, szczególnie jeżeli ktoś przegrał loterię silikonową i trafił na słabszy kontroler pamięci w Ryzenie. Oczywiście jeżeli ktoś składa tańszą platformę to większość powinna sobie poradzić z
@Pustulka: Wiedziałem, że zrobiłem błąd nie rozpisując się. Dlatego dałem uogólniając. Ja się z tobą zgadzam w 100% ;-). Tak samo jak wydajności platform w kontekście ceny powinno się porównywać całościowo, a ludzie często o tym zapominają patrząc tylko na np. ceny procesorów. Dopóki nie wyjdą płyty z serii B i H Coffe Lake będzie mniej atrakcyjny niż mógłby być przy budżetowych non-K zestawach.
Zresztą zagadką pozostaje też to jak to
Dopóki nie wyjdą płyty z serii B i H Coffe Lake będzie mniej atrakcyjny niż mógłby być przy budżetowych non-K zestawach.


@FrasierCrane: No cóż póki one pojawią się dopiero za 2-3 miesiące, bo partnerzy intela muszą najpierw zarobić na najdroższych "gamingowych" płytach. :P

Zresztą zagadką pozostaje też to jak to będzie z realną dostępnością procesorów, bo pisano zarówno o opóźnieniach w produkcji, jak i po testach powinny się dobrze sprzedawać.

Najprawdopodobniej