Wpis z mikrobloga

Lekarze!

Mam bardzo ważne pytanie.
Od jakiegoś czasu mam problem ze swoim odcinkiem jelitowym, który krwawi objawiając się czerwoną mazią podczas wypróżniania.
Chcę się zgłosić na badania ,tylko nie jestem obecnie ubezpieczony.
Moje pytanie jest takie czy mogę iść do lekarza rodzinnego, który dałby mi skierowania na jakieś badania? (np do labolatorium czy coś) - oczywiście prywatnie?

Czy bezpośrednio zanieść poróbkę swojego kału do labolatorium, otrzymać wyniki i sie zgłosić do rodzinnego?

Co robić?

#medycyna #pytanie #lekarz
  • 10
@ohwell: Zastanawiam się też czy może byc to coś ze skórą. Mam łuszczycę, ale na szczęście w stadium niezaawansowanym ( kilka plamek na głowie, które regularnie smaruję + czasami w uchu. Znika gdy regularnie stosuję żel. Ale gdy przestanę stosować to znowu się pojawia po jakimś czasie. Zastanawiam się czy nie dotyczy to również dolnego odcinka jelitowego - może gdzieś przy ujściu.
@pieczara13: Wiesz, to zabrzmi jak porada jakiegoś zboczeńca. :) Ale jak masz jakiś sensowny aparat, zrób sobie zdjęcie odbytu (anus) i przyjrzyj się mu dobrze. Jeżeli dojrzysz jakieś nieregularne zgrubienia , złuszczenia, albo rany - to może świadczyć o hemoroidach (albo zmianach łuszczycowych). Jeżeli twój odbyt tworzy piękną domkniętą rozetę, a mimo wszytko krwawi, to zapidałbym do lekarza (o ile życie ci miłe).