Wpis z mikrobloga

Mam mieszkanie w stanie deweloperskim z możliwością wykończenia go 'pod klucz' tylko, że koszt wydaje mi się kosmiczny. W zakres wykończenia wchodzi (materiały sam kupuję):

- dwukrotne malowanie farbami nawierzchniowymi 60m2 - całe mieszkanie
- gres 15m2
- parkiet 45m2
- glazura w łazience o metrażu 7m2 (nie wiem jaka powierzchnia ścian czy wysokość kładzenia płytek)
- w łazience biały montaż, kabina prysznicowa, umywalka, WC + geberit
- montaż puszek i gniazdek elektrycznych

Za to wszystko deweloper chce 8k zł. Faktycznie takie są koszta robocizny?

#warszawa #wykonczenia #mieszkanie #wystrojwnetrz #budujzwykopem
  • 10
  • Odpowiedz
@mgmuras: mniej więcej tyle wyjdzie na rynku. Samo malowanie ścian to za warstwę około 8pln metr, a w mieszkaniu 60 metrów to ścian masz pełno plus sufity. Punkt elektryczny to około 120 PLN.
  • Odpowiedz
@mgmuras: nie wiem czy to dużo... ja planuję remont samej łazienki (dom jednorodzinny) i liczę się z kosztami 3-4 koła... ale kupując mieszkanie w wa-wa, za (domyślam się) powyżej 200k to te 8k to pikuś
  • Odpowiedz
@mgmuras: jak na mieszkanie o powierzchni 60 metrów nie wydaje się to kosmiczna kwota, ale tak jak napisane jest wyżej pewnie można taniej to zrobić. Bardziej bym się bał jakości takiego wykończenia.
  • Odpowiedz
To jest mało. Bierz i się nie zastanawiaj. Koszt remontu/wykończenia najczęściej kończy się w stylu: zaplanowany koszt * 2 + 1/3
  • Odpowiedz
@mgmuras: raczej tanio, za samo malowanie potrafią zgolić po 12zł z metra jak trzeba jeszcze sciany przeszlifować, + 4tys za łazienkę (bo dłubanina)
no chyba że sobie sam pomalujesz i położysz parkiet :) to niech Ci tylko łazienkę zrobią.. robota nietrudna tylko czasochłonna
  • Odpowiedz
@mgmuras: Moim zdaniem tanio, nawet za tanio. Ekipy często za samą łazienkę chcą 3-5k. Do tego 45m2 parkietu (parkiet jest dużo droższy od desek wielowarstwowych czy paneli układanych na pływająco) Puszki i gniazdka, zależy ile tego masz do zrobienia, ile przełączników krzyżowych, schodowych, punktów świetlnych itd.

Weź jeszcze poprawkę na to, że takie malowanie przez dewelopera do dobry układ. Jak odbierasz mieszkanie od dewelopera, to często się okazuje, że tynki są
  • Odpowiedz
@mgmuras: wg. mnie interes życia. Na tyle dobry, że nie ufałbym takiej firmie. Serio. Sprawdzać jakie produkty używają, bo można się przejechać na jakości. Wezmą wszystko po taniości żeby tylko zarobić cokolwiek na tym, a Ty za parę lat będziesz miał remont generalny
  • Odpowiedz