Wpis z mikrobloga

#motocykle ile trzyma wam akumulator bez odpalania moto? ewentualnie ile powinien trzymac? z racji okazjonalnego uzytkowania moto byly problemy z odpalaniem, mechnaik stwierdzil ze wadliwy aku, ladowanie i reszta ok. Zmieniony aku na nowy Exide AGM ETX9. Wszystko bylo ok jesli byl odpalany co 2 tygodnie. Motocykl postal raz rowny miesiac w garazu i juz nie odpala (poszedl na pych). Czy trzeba sie pogodzic ze miesiac nieodpalania bedzie tym skutkowal czy jednak gdzies jest problem.
  • 13
Przed zimą wyjmuje aku z moto i zostawiam w ogrzewanym pomieszczeniu.

Zawsze po zimie podłączam go do prostownika i ładuje małym prądem, ale na początku tego roku zrobiłem test - włożyłem aku i moto odpalił bezproblemowo (a stał nieodpalany całą zimę - okolo 4 miesięcy).

Nie ma mnie zbyt czesto w domu, zdażyło się że moto był użytkowany w maju, i potem miał przestój do połowy lipca. Po tym okresie czasu odpalił
@hufosterex
@fotograf_warszawiak
@bocznica
@gerard-kowalski wlasnie nie mam zadnych gadzetow ktore by mogly krasc prad. Nowiutki aku zalozony w sierpniu. Bandit stal nie ruszany caly wrzesien, rowniutki miesiac. No i niestety krecil teoretycznie mocno rozrusznik, ale nie palil. Ostatecznie zalapal na pych. Kupie multimetr i bede teraz sprawdzal naladowanie aku po pewnym czasie. A wyciaganie aku na zime ok ale nie na 3-4 tygodniowy postoj.