Wpis z mikrobloga

"Przecieramy industrialne szlaki" – ogłosiły #kolejeslaskie i zorganizowały dwa przejazdy z okazji sześciu lat swojej działalności. W sobotę można było przejechać się 55-letnim EN57-022 m.in. do kopalni Budryk, w niedzielę SA138 do Huty Pokój w #rudaslaska.

Miejsc nie było już kilkanaście minut po rozpoczęciu zapisów. Jakimś cudem udało mi się załapać na szynobusa, ale – cytując klasyka – nie warto było... Fotostopy – oczywiście mnóstwo uczestników nie wiedziało, o co w ogóle chodzi, EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY. Po postoju przy wielkim piecu (pic rel) pociąg ruszył w kierunku Rudy Wschodniej, do którego to przystanku nie dojechał, bo wziął i zdefektował, 1,5 godziny po rozpoczęciu imprezy. Mechanik walczył, ale niestety, oznaczało to koniec wycieczki.

Mam info, że w pechowym przejeździe uczestniczyły także mirki i mirabelki, tak że pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#kolej #pociagi #pociagiboners #slask #zainteresowania #mojezdjecie
Pobierz
źródło: comment_ACI5MrveNDX0kdFOI4a9JMq95kWCzSDt.jpg
  • 6
@wojtoli: Koleje Śląskie w pierwszej kolejności powinny zająć się burdelem w regionie, za co otrzymują m.in. odebrane mi pieniądze, a nie realizacją połączeń specjalnych, ponieważ od tego mamy w kraju inne podmioty - prywatne
@MarkG Podaj chociaż jeden uczciwy podmiot prywatny organizujacy takie przejazdy.
Napisałem uczciwy żeby nie podawać za przykład pana Patryka S. z Poznania, robiacego na lewo i prawo wałki (min. na pozaprzetargowy zakup wagonów od PRów), którego jednym z niewielu dokonań było zamknięcie węzła w Międzychodzie. Takim ludziom portfela nie będę zapychac.
Uważam ze bardzo dobrze iż przewoźnicy organizują takie przejazdy, zawsze jest to jakaś promocja kolei.
@lolingPL: SKPL Cargo sp. z o. o.

Promocją kolei można nazywać ofertę przewozową, która jest dostosowana do potrzeb klientów, a nie organizację przewozów specjalnych, za którą w całości płacą podatnicy. Koleje Śląskie nie dysponują nawet rezerwą taborową, by zajmować się takimi "usługami".