Wpis z mikrobloga

Aloha Mireczki! Pytanie dla używających #apple Macbooka i jednocześnie trudniących się zawodem #programista15k (konkretniej #webstuff). Pracuje jako dev od paru lat na Windowsach (wcześniej .NET głównie, teraz web development w szerokim rozumieniu) - ostatnio zacząłem się zastanawiać nad kupnem prywatnie Macbooka żeby sobie miło i uroczo pokodzić tylko zastanawiam się czy warto. Pierwszy rzut oka to powalająca cena względem specyfikacji ale to pewnie zawsze uderza. Środowiska głównie JS'owo-podobne w moim wypadku.

A jeżeli warto to jaki? Lepiej nowy Air (boję się tej małej rozdzielczości bo wielkość ekranu spoko) czy używanego Macbooka Pro jakiegoś? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#kiciochpyta #informatyka #programowanie #webdev
  • 5
@Hoffix: bierz nowego Pro (pomimo że gorszy od poprzedniego), używany Mak to spore ryzyko. No i zamiast przejmować się rozdzielczością to lepiej przejmuj się słabymi podzespołami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
"Once You Go Mac, You’ll Never Go Back" - i taka prawda. Nie kupuj tej wersji z touchbarem ja mam od pół roku i już dwa razy na gwarancje oddawałem. Kup sobie pro używanego. Airy mają za mało ramu - ja mam 16gb w swoim i chciałbym mieć więcej.
@Hoffix: Też polecę Pro. W pracy miałem jakiś czas Air i musiałem go wymienić z powodu 8GB ramu i słabego procka. 16GB ram to teraz minimum, szczególnie na systemie, którego nie restartuje się miesiąc.
Parę miesięcy temu kupiłem Pro 2016 15 calowego. W przeciwieństwie do @saund lubię touchbara. Dotykowa kontrola suwaków, czy przełączanie muzyki na Spotify jest wygodne. Na szczęście jeszcze mi się nie zepsuł, więc nie jestem w stanie powiedzieć,
Miałem podobną sytuację jakieś 1,5 roku temu. Laptop z Windowsem w pracy, a dla siebie zdecydowałem się kupić używanego Macbook-a Pro 13" z 2014 r. Nie żałuję, udało mi się go wyrwać w bardzo dobrym stanie za ok. 4k zł. Laptop jest super wykonany, a ekran retina mega ostry. Bateria trzyma ok. 5-6h. Jedyny minus to dosyć wolne uruchamianie aplikacji za pierwszym razem, jak są już w pamięci wszystko działa płynnie. Mam