Wpis z mikrobloga

@BajerOp: z oczywistych powodów nie może tego mieć (gdy jest pod hiszpańskim zaborem) ale podwaliny pod nowy kraj są silne, reszta to kwestia czasu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kapitalis powiedzmy że mamy idealny minarchistyczny kraj, spełnienie snów libków, de facto państwa nie ma, jest tylko na papierze by się inne kraje nie p------------y. Następnie pół kraju zostaje przejęte przez totalitarną junte wojskową a'la czerwoni khmerzy, antyludzcy i nacjonalistyczni. Popierasz ich chęć secesji? Szanujesz to, że 51% mieszkańców secesyjnej części chce władać suwerennie nad resztą i ich potem wymordować?
  • Odpowiedz
@bazek993: XD Wiesz, że prawie nikt z nimi handlować nie będzie? Bo Unia stanie w obronie Hiszpanii. Katalonia i Hiszpania obie będą miały p--------e. I żadna pracowitość nie uratuje tutaj Katolończyków.
  • Odpowiedz
@bazek993: Przecież Unia już zapowiedziała, że uszanuje decyzje Katalonii, ale nie będzie miała wstępu do Unii, tak długo, aż Hiszpania na to nie pozwoli. Przez co Hiszpania ma automatycznie wsparcie całego UE. To jest dość poważna sprawa.

Ja życzę im jak najlepiej, ale prawda jest taka, że zostaną przez życie wyruchani i to bez mydła.
  • Odpowiedz
Wkleje tutaj tekst który napisałem wcześniej pod innym podobnym postem:

Katalonia jest przekonana że stając się niezależną będzie miała o wiele lepszą kasę niż obecnie będąc pod "kontrolą" hiszpanii. Wierzą że są bogaci, a rzeczywistość jest inna. Z tego co się orientuję wiele firm wycofa się z tego regionu, dla przykładu:
Caixa bank której z tego co się orientuję główna siedziba jest w Katalonii, już dawno poprzenosiła większość dokumentów poza, aby się ubezpieczyć w razie gdyby region odciął się od Hiszpanii. W sumie gdyby Katalonia stała się niezależna, "firmie" przeniesienie wszystkiego zajmie ~jeden dzień. Nie muszę chyba tłumaczyć że tego typu czynności nie można zrobić w kilka godzin... Wiem, ponieważ tata mojej różowej był dyrektorem jednego z oddziałów Caixa bank przez ileś tam lat (różowa jak i jej rodzina jest z hiszpanii- Andaluzja).

Generalnie ludzie z regionu Katalonii są p----------i... U mnie na uczelni jest wielu Hiszpanów, i z jakiegoś powodu ludzie z Katalonii są zamknięci, tworzą swoją grupę i siedzą razem, rozmawiają razem w ich regionalnym języku. Hiszpanie stoją obok i się patrzą.
  • Odpowiedz
@Kapitalis to co mieli by zrobić? Zezwolić na nielegalne głosowanie? Konstytucja tego zabrania...
Nawet jeśli by przebiegło normalnie, to po takim głosowaniu Hiszpania i tak się nie zgodzi
  • Odpowiedz