Wpis z mikrobloga

#polskazagranico #dubaj #bogactwo #coolstory #podrozujzwykopem

Kilka miesięcy temu byliśmy ze znajomymi w Dubaju, wyjazd typowy Low-costowy więc z kasą nie szaleliśmy. Lądowanie, przejazd pod hotel i pierwsze zakupy - oczywiście priorytet - każdy po zgrzewce wody i coś na sniadanie. W nocnym markecie duży wybór wody mineralnej, a że mi nie chciało się szukać to spojrzałem co wziął kumpel i też wziąłem małą zgrzewkę 6szt litrowych butelek, bo byłem pewny, że sprawdził cenę. Tą samą wodę co ja wzięło jeszcze trzech znajomych. Mieliśmy przy sobie tylko dolary, ale była taka dobra opcja, że można było płacić w dolarach a reszte wydawali (po uczciwym kursie) w Dirhamach. Każdy zapłacił za siebie, poszliśmy jeszcze na burgera, wracamy do hotelu, patrzymy na paragony i się okazało, że ta woda kosztuje po 10zł za butelkę XD Oczywiście inne wody normalnie po 1-2zł a my na dzień dobry #!$%@?śmy 300zł XD Bogactwo część główna skuhwysyny. W załączniku picrel jaką wodę kupiliśmy. Historia nie z urywających dupę, ale takie małe wspomnienia z wyjazdów są najlepsze ;)
kravjec - #polskazagranico #dubaj #bogactwo #coolstory #podrozujzwykopem 

Kilka mi...

źródło: comment_LAKoNAXa0Uh7Xm6XXfQo75mHwArPhksI.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@Dentka7 masafi mówisz? :)
Muszę spróbować. Nie lubię pić wody. Serio. Jednak skoro mieszkam na pustyni to muszę. Znajomi dziwią się, że rozróżniam smak, bo woda to woda... a właśnie evian smakuje mi najlepiej.
W domu używamy baniaków nestle, nawet do gotowania, ale jak jestem "w mieście" to zawsze kupuje evian bo nic innego nie przełknę.
  • Odpowiedz
@Uspavanka:
Masafi to jedyna lokalna woda mineralna. Jedyna, która jest wydobywana z ziemii. I jedyna woda, która ja uznaje w Dubaju.

Cala reszta lokalnych brandów to juz tzw woda pitna, odsalana z morza, dodatkowo mineralizowana, o jakosci niższej niż przecietna Polska kranówka.
  • Odpowiedz
@Dentka7 masafi też odsala. Nic w tym złego. Woda, która wydobywają ze źródła od jakiegoś czasu jest słona. Masafi nigdy też nie było woda mineralna, tylko źródlana. Ja pije al ain zero 8 jest znacznie lepszej jakości niż polska kranowa czy wiele polskich wód typu Żywiec.

Poza tym chyba już zapomniałeś o skandalu z 2012? Prawie się firma zamknęła, bo dokładnie to samo stało się też w 2009.

Http://www.thenational.ae/uae/health/uae-supermarket-recalls-well-known-bottled-water-brand-1.595412
  • Odpowiedz
@Dentka7: a muszynianka tak jak ktoś pisał wyżej, bije wszystkie te nasze wody na głowę, wliczając evian, perrier itp. Niestety nikt nie eksportuje tutaj, pewnie jakieś spore cło jest, żeby sprzedawać lokalne wody.
  • Odpowiedz