Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace

Kupiłem #ps4 rok alo dwa lat temu, liczyłem na szybkie złamanie konsoli i pirackie gierki. No niestety, kupiłem sobie #wiedzmin 3, bo wiedziałem że to jest zajebista gra, pograłem w Last of Us i tyle. Nie kupię innych gier, bo nei wiem czy mi się spodobają.

Tydzień temu trafiłem na artykuł na dobrych programach że Phenom 955 i GTX 960 dają radę, a że stary penom z mobo się kurzy, no to dawaj! Prob... Wyzwanie nr 1: brak zailacza oraz dysku. Przejrzałem Allegro i OLX w mojej okolicy, z jednym sprzedawcą chciałem się umóic aby sprawdzić czy zasilacz działa i kupić od niego używany zasilacz i dysk . Niestety, nie potrafiliśmy się umówić. Pomyślałem że pojadę do znajomego mi, niedalekiego punktu naprawy PC i kupię od nich zasilacz, dysk, obudowę... Dzwonię, halo. halo macie zasilacze 500W? Jasne, przyjeżdżaj.

W serwisie okazało się że mobo ma nadpalony jeden pin w gnieździe 4 pinowym zasilajacym CPU, więc je wymienili i gra gitara. Za zasilacz OCZ 500W, dysk HDD 250GB, obudowę, kabel HDMI, kabel zasilający i za wymianę gniazda zapłaciłem 20zł. W domu sobie wszyztko ładnie złożyłem, zainstalowałem Win10, parę gierek i odkryłem że na zintegrowanym GPU grać się nie da. Znalazłem na Allegro GTX 960 za 500zł, kupiony, odebrany, zamontowany.

Cyk, Cyk, Cyk, Cyk...
Cisza
Cyk, Cyk, Cyk, Cyk...

Operating system not found...

Hmmm, może coś z kablami? Kombinuję, włączam, wyłączam... No tak, tak się kończy kupowanie używanych dysków. Pojechałem do galerii do xkom po dysk 1TB za 189zł,jak wróciłem była już 21. Instalacja windowsa zacina się na bootowaniu z pendrive... Cholera jasna, może bios stary? No tak, jakieś 10 wersji do tyłu. No to bios na pendirve i jedziemy. Cos nie działa, coś nie widzi pliku... W końcu gdzie przy wersji biosu 1.6 przeczytałem że nowsze biosy tylko z LiveUpdate na Windowsie. No dobra, to wersję 1.6 zainstaluję. Wszyztkie procenty przeleciały do 100%, komputer się zrestartował i zaczął pisać cos takiego jak w obrazku niżej... No dobra, to włożę ci tego pendrive i zobaczymy co powiesz. A on nic, że nie ma prawidłowego pliku. Wrzucam więc wersję 1.3, tą którą miałem przed upgrade. Dupa, nie ma pliku... Wyjmuje pendrive, wkłądam najnowszą wersję - 4.4. Dupa, nie ma pliku. Wyjmuję pendrive, a on mi pisze że problem z odczytem pliki wersji 4.4. Aha, czyli chcesz 4.4, tak? Ok, to jeszcze raz, może trzeba poczekać dłużej. No nic, dalej w pętli pisze że nie ma piku... Cholera jasna, jest godzina 23, dostałem od żony Wiedźmina 1 Steelbok, a ta kupa gówna od MSI krzyczy mi że nie ma pliku? Osz ty #!$%@? #!$%@? ogoniasty, już ja cię nauczę jak się czyta pliki!
Wrzuciłem #!$%@? wszyztkie biosy na pendrive, a ten #!$%@? dalej #!$%@? się jak nifgardska #!$%@?. Żodyn mu nie pasuje, żodyn!

Wyłączyłem go całkowicie prądu, zwieram zworki do cyszczenia CMOS, właczam, ni #!$%@?. Ciemność widzę, ciemość. Ale za to ledy wszyztkie na mobo się święcą. #!$%@?, następnego dnia pojadę do serwisu, mają tam programator, niech mi zaktualizują BIOS... Kolejne 50zł, ciekawe ile podziała...
WMPP - #pcmasterrace

Kupiłem #ps4 rok alo dwa lat temu, liczyłem na szybkie złaman...

źródło: comment_15G33EbZNjf7GqMdLNkQEne5zaIwwlOe.jpg

Pobierz
  • 17
Co za wredna szmata, ja wczoraj zakupiłem gigabyte na lga1155 i będę uruchamiać i5 2gen + evga gtx570 + 2x8gb ripjaws g.skill. + zasilacz silent coś tam 700W. Za cały zestaw z uszkodzoną płyta główna dałem £50, wczoraj £50 za płytę gigabyte.
@kielbasa148: tak
@BigBadBat: Nie zgodzę się. Gdyby były dema na PS4, to bym nie liczył na pirackie. Tak samo na PC, pobiorę, zobaczę że fajne i kupuję. Weidźmina mam nawet wiele razy kupionego...
W1 - steelbook, kpiony wczoraj
W2 - steam i kupię steelbook
W3 - PS4, kupię steelbook
@WMPP O kant dupy potłuc takie tłumaczenie, dobrze widzisz że odchodzi się od dem, w sklepie na spróbowanie nie dają gryza batona. Masz recenzje, krotnie opinie, całe gry bez/z komentarzem na yt. Brak dema ani trochę nie usprawiedliwia kradzieży.
@BigBadBat: Mnie odchodzenie od dem bardzo strasznie boli. Dwa lata temu miałem tylko Linuksa, i co z tego że były gry skoro nie mogłem przetestować czy u mnie ruszy, czy grafika jest ok, czy gra działa dobrze. PS, z jakiego powodu moderacja usunęła twój komentarz? ¯\_(ツ)_/¯
@Od_jutra_nie_cpam: Tak, ale konsole też mnie nie satysfakcjonują :/ Np. chciałem kupić an konsole Life is Strange, ale nie ma wersji polskiej a spolszczenia
@stassma: Tak, od niedawna tak można i to jest fajne ;) Tylko że czasem dwie godziny to cza na kombinowanie itp, raz jedna gra mi nie startowała i zamaist ją zdebugować wraz z autorami którzy chcieli pomóc, to musiałem oddać.