Wpis z mikrobloga

Cześć. Wymieniłem chłodzenie procesora i pastę przy okazji. Komputer uruchamia się, słychać pik, karta graficzna po paru sekundach wyłącza się komp wtedy się resetuje, znów słychać pik, karta znów się wyłącza, komp dalej chodzi. Przez ten cały czas nic się nie wyświetla. Kabelki wpięte tak jak przed operacją, karta podłączona jak należy. Czemu nie śmiga i jak zrobić tak żeby śmigało?

Edit: płyta główna to Asus P8P67-M
#komputery #pc #pcmasterrace #serwispc #pytanie
  • 12
@Szajs: działa? a nie upaćkałeś może procka pod spodem gdzieś? pamiętaj też o elektrostatycznych ładunkach... nie kładź procesora na dywanach, kocach itp, sam też "rozładuj swoje napięcie xD" dotykając jakiegoś uziemienia... jeżeli nie ruszy po resecie to pozostaje ci rozebranie tego na nowo i rzucenie okiem na spód procesora...
reset nie zadziałał. Muszę sprostować że jednak dźwięku pyknięcia nie ma. Procesora nie wyjąłem z gniazda kiedy wyjmowałem płytę główną z obudowy.
@Szajs: Ruszałeś cokolwiek innego? Czasami jeśli używasz jednej kości ram to musi ona być w odpowiednim slocie, inaczej komp nie ruszy. Kiedyś miałem 2 identyczne kości ram, które działały tylko w jednej kombinacji w slotach, zamiana ich miejscami powodowała to, że komp nie startował. Zonacz u siebie.
Zamieniałem miejscami kości. Wyjmowałem kartę graficzną, rami płytę główną. Odłączałem kable podpięte do płyty nie analizując co do czego służy tylko zapamiętywałem który gdzie wpięty. Nic więcej nie dotykałem. Rozbiorę i może zobaczę coś istotnego. Dzięki za pomoc.
@Szajs: Pomijając porady powyżej, od siebie dodam że zawsze przy jakiejś grubszej akcji mam podobne odpały. Profilaktycznie mocno dociskam kości, kartę, zasilanie od niej, procek też (radiator). Zwykle przechodzi, a jak nie, to operacje powtarzam i wtedy przechodzi.

Swoją drogą piski mają konkretne znaczenia, w instrukcji od płyty masz ich znaczenia. Jeśli resetuje się po chwili, to w sumie może być sporo opcji, ja bym odpiął jeszcze dyski jeśli nie pomoże,
@Szajs jeżeli jeszcze aktualne to: odepnij wszystkie zbędne komponenty, dyski, jeżeli masz i5, i7 to powinny mieć wbudowany układ graficzny, więc karty graficznej też nie używaj, zostaw jedną kość ramu w pierwszym slotcie. Próbuj odpalać kompa, jeżeli sam goły się resetuje to znaczy że coś z prockiem, ramem, płytą główną albo zasilaczem (przynajmniej zawezisz poszukiwania). Ram jeżeli masz dwie kości możesz spróbować inny. Zasilacz możesz próbować coś miernikiem badać ale trzeba do
Sprawa teraz wygląda tak że chyba źle wyjąłem i wpiąłem RAM, system się załadował jednak komputer sam się resetuje. Myślę więc że problem jest z procesorem, ramem lub slotami na ram.