Wpis z mikrobloga

Ej a gdyby tak zamiast religii dać więcej WF w szkołach?

Religia w szkołach jest mało potrzebna w takim kraju jak Polska. Moja rodzina nie jest jakoś szczególnie wierząca a mimo tego w wieku 6-7 lat (czyli nawet przed pójściem do szkoły) już miałem wyraźnie zaszczepioną wiarę rzymskokatolicką, wiedziałem z czym się je msza święta i tak dalej. Nie sposób nie zauważyć tylu kościołów i innego budownictwa sakralnego gdziekolwiek się nie ruszysz. Dziecko jak to dziecko jest ciekawe wszystkiego naokoło i tą wiedzę bez problemu od rodziny zdobywa.

Natomiast co do WF... Narastającym problemem w Polsce jest coraz większa nadwaga i otyłość u dzieci. Dzieci są po prostu grube, nie ruszają się i żrą jakieś gówna w hurtowych ilościach. Nie chciałbym zamiast religii wrzucać następnego przedmiotu na zasadzie "zdaj i zapomnij", zawsze sobie ceniłem te dwie godziny "luzu" w tygodniu na religii. Spokojnie można było odrobić zadanie albo chociaż się integrować z klasą. WF też jest raczej przyjemną formą zajęć, większość kolegów WF lubiła.

#szkola #neuropa #4konserwy #religia
  • 6
  • Odpowiedz
@Esubane nie chce nic mówić ale większy wf jest na schodach w szkole niż n wf gdzie najczęściej jest siatka lub ping-pong który w szkolnym wydaniu jest mało aktywny problem jest w tym że zamiast obiadu jest przekąska a na obiad w szkole nie ma nic dobrego
  • Odpowiedz
@Esubane: żaden szkolny WF nie sprawi, że grubasy nagle schudną, tak samo jak żadna szkolna religia nie sprawi, że wyrosną dobrzy chrześcijanie. Oba przedmioty są tak samo gówno warte i powinny razem wylecieć, mniej zawracania dupy uczniom.
  • Odpowiedz
@Esubane: @Heibonna jestem za WF. ale tez musza być sale boisko itp, ja np. miałem dostęp siłownia sala boisko wielkości orlika wiec git ( ͡° ͜ʖ ͡°). a z religia to reforma taka ze np. 50% zajęć na temat chrzescijanstwa a 50% reszta religii, bo np. z innych tez można się dowiedzieć ciekawych rzeczy itp. np. konfucjanizm taoizm itp.

AD: teraz dzieciaki zrażają się do
  • Odpowiedz