Wpis z mikrobloga

Cześć, wybieram się na wycieczkę do Wrocławia i mam pytania. Ile czasu trwa mniej więcej "zwiedzanie" punktu widokowego w Sky Tower, zwiedzanie Hali Stulecia z pokazem światła i dźwięku, stałych wystaw w muzeach (Narodowy i Pałac Królewski) i wszystkich salek tam gdzie Aula Leopoldina ? Chcielibysmy z dziewczyną ustalić plan dnia :P Pozdrawiam gorąco :)
#wroclaw
  • 10
  • Odpowiedz
  • 1
@Darkus777 akurat wskazałeś punkty miasta leżące nie kolo siebie, warto zerknąć na Ostrow Tumski i rynek. Na zwiedzanie tych.atrakcji polecam albo.sobote albo niedziele. W tygodniu przy tych korkach nie dacie rady.
  • Odpowiedz
@marmod: W środę się wybieramy. No właśnie spod pomnika anonimowego przechodnia, tramwaj jedzie do hali 21 minut. Tam się pokręcimy do 12/13 a potem rynek ;) Mówisz, żeby komunikacji nie ufać ? Będziemy we Wrocławiu od 9 do 21, więc nie ma chyba źle. Jak masz rady to wal śmiało ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@Darkus777 Proponuję Hale stulecia potem przez ostrow tumski do rynku, tam zachaczyc uniwerek z sala Leopoldina, wejsc na.wieze matematyczna, potem muzeum przy palacu i na koniec sky.tower. Pokaz światła przy hali jest tylko wieczorem ale moge się mylic.
  • Odpowiedz
@marmod:
Dworzec Gł. PKP
Rynek
Hala Stulecia
Ostrów Tumski
Panorama Racławicka
Sky Tower
Muzeum Narodowe we Wrocławiu: Muzeum Sztuki Współczesnej
Jatki
Pomnik Anonimowego Przechodnia
Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego - Aula Leopoldina
Świętego Mikołaja
Dzielnica Czterech Świątyń
Pałac królewski we Wrocławiu
Park Szczytnicki
Bazylia
Kryształowa Planeta

Tyle rzeczy mamy wybranych ;d Jak widzisz, sporo jest na Rynku, tylko właśnie zachód Wrocławia. Ma być bardzo ładna pogoda akurat :P A czas przebywania z muzeach
  • Odpowiedz
  • 1
@Darkus777 szczerze to ja bym odpuścił muzea a np. Strzelił piwko w spiżu kolo fredry i pożył miastem chwilę. Dużo chcecie zobaczyć, poczujecie nogi jak nic. W parku szczytnickim polecam ogród japoński. Aha, z ostrowa tumskiego sa stateczki pływające pod Zoo (blisko hali stulecia). Ominiecie korki a zobaczycie też ladny kawalek wroclawia. Panorama Raclawicka robi wrażenie ale musicie być gotowi na brak biletów.
  • Odpowiedz
@Darkus777: Też zaczął bym zwiedzanie od Hali Stulecia potem Pergola przy hali, Ogród japoński. Potem pojedziesz na Ostrów Tumski następnie Panorama Racławicka (chociaż wg mnie to nudna atrakcja), obok masz Muzeum Narodowe. Potem z buta nawet na rynek albo tramwajem podjechać można. Obskoczysz Jatki i Aule Leopoldina z wieża Matematyczna (w auli teraz jakieś prace konserwatorskie prowadza ale można wejść). Potem można iść na dzielnice czterech świątyń, kryształowa planetę i Pałac
  • Odpowiedz
  • 1
Możecie sie poruszać także na rowerach miejskich tylko ściągnijcie sobie apki. Zaoszczędzicie duzo czasu i sił
  • Odpowiedz
  • 1
@Darkus777 To co wypisałeś, to jest kilka dni zwiedzania. Ja bym na jednodniówce odpuścił hale, pergolę i fontannę, to Ci się mocno zmniejszy mapa i nie bedziesz latał po całym mieście. Zostaw sobie to na tripa do zoo i hali na inny dzień.
  • Odpowiedz