Wpis z mikrobloga

Kilka dni myślę i nie mogę się zdecydowac: iPhone 7 32gb czy Samsung S8? Cena ta sama, nigdy nie miałem iosa i mnie kusi, ale jestem przyzwyczajony do dużego wyświetlacza i wyższej rozdzielczości. IPhone 7 plus nie wchodzi w grę, bo za drogi. Ktoś przeszedł z iPhone 7 na Samsunga lub odwrotnie i może się wypowiedzieć? Telefon ma służyć przez najbliższe dwa lata #apple #ios #android
  • 15
@Emdowu: ja przeszedłem z s6edge plus na iPhone 7. Zmiana bardzo na plus jak dla mnie i szczerze nigdy już nic większego niż ten telefon. A jeśli chodzi o sam system, poczułem się jak za czasów starej nokii po prostu działa i już. Większość apek z andka ma swoje odpowiedniki. Jedyne co mi brakuje to ze nie mogę udostępnić ekranu na TV ale to pierdoła ktoś raz może bym wykorzystał.
@muak47: Gabaryty samsunga i iphona 7 są prawie takie same, mimo to ekran w samsungu jest o 1,2 cala większy. Tak naprawdę jedyną przewagą iphona jest system, który wiem, że po 2 latach działa tak samo szybko jak po wyjęciu z pudełka.
@sfn3oCiaXFowkvhfFoqkyRr8hLAaTvUgzrX: Myślałem nad tym, ale zakup 2-3 letniego telefonu nie wchodzi w grę - chce coś świeżego.
@Emdowu: "ale jestem przyzwyczajony do dużego wyświetlacza i wyższej rozdzielczości" tzn. jakiej? Ja całe życie android i kilka miesięcy przerzuciłem się z ekranu 5.2 właśnie. I coś czuję, że przyjaźnię się z apple na dłużej. Dalej jestem pod wrażeniem jak to wszystko sprawnie działa. ;)
@Emdowu: 3 ostatnie lata używałem Xperii z2 5,2 cala i byłem bardzo zadowolony. Z mało ważnych powodów zmieniłem na Iphone 6 i już nie kupię większego telefonu. Ale jeśli chodzi o działanie systemu, to widocznie Sony miało dobrze zoptymalizowaną nakładkę, bo co najmniej przez 2 lata działał bardzo płynnie. Na ios czasami mam delikatne przycięcia podczas przewijania i wykop czasem się przywiesza. Czyli, przynajmniej u mnie, ios nie jest aż tak
@Emdowu: Przeszedlem z Samsunga na iPhone i byla to najlepsza decyzja jaką mogłem podjąc. Nie mam juz zamiaru kupowac innego telefonu, teraz mam 7 i moze za rok lub dwa kupie sobie nowszy model i juz. Nawet sie nie zastanawiaj nad Samsungiem bo to szajs jakich mało.
@luk1710 ja zawsze za Samsungami i ani mi się śni wymieniać ;) S2 -> S4 -> S7e, tylko kartę muszę wymienić na Nano ( ͡° ͜ʖ ͡°) Później może S8/S9 zobaczymy jak z kasą będzie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@djnorbert: A masz porównanie z iphonem? Bylem w sklepie - bawiłem się s8 i iphonem 7. Samsung robił robotę już samym wyglądem, ale iphone kusi tym, że po 2 latach chodzi tak samo szybko jak po wyjęciu z pudełka i po 2 latach producent nie zapomina o aktualizacjach systemu. Obecnie mam LG G4 i generalnie nie narzekam, ale chciałbym wymienić na coś topowego.
@Emdowu bawiłem się dosyć długo 6S. Telefon sam w sobie jest bardzo dobry, ale ja jednak preferuję coś z Androidem w swoim wieku :) Będę stary to może iPhone będzie, póki co ani mi się śni... Jeszcze ta rozdzielczość XD S4 moje z 2014 miało FULL HD, a iP jeszcze zabłądził ( ͡° ͜ʖ ͡°)
EDIT: W moim S7e wyświetlacz robi robotę... W porównaniu do S4 to jest