Wpis z mikrobloga

Cześć.
Mam w pokoju kabel antenowy długość ok. 3 metry, jeden koniec wpięty do telewizora,a drugi koniec leży luzem na zewnętrznym parapecie, nie jest podłączony do anteny, leży sobie jak nigdy nic i odbiera mi naziemną bez problemu. Działa.

Chciałbym przenieść telewizor do innego pokoju, ale żeby dalej odbierał mi naziemną z tym kabelkiem na parapecie, czy wystarczy kupić te kilka metrów dodatkowego kabla, połączyć i będzie śmigać ?

No niby nic skomplikowanego,ale pytam bo w tym drugim pokoju do którego będę przenosił ten telewizor miałem już odbiornik z cyfrowym polsatem,ale remont bloku, zdjęli antenę i nie działa.Antena była w kuchni, kabel z anteny szedł do switcha i później innym kablem do tv gdzie był ten polsat i działało.
To żeby nie kupować dodatkowego kabla wypiąłem tą końcówkę z tego TV gdzie działa mi ta naziemna, wpiąłem do switcha, przeniosłem telewizor i nic, nie działa.

Czy tu się pojawiają jakieś prawa których ja nie znam czy po prostu dziwnym zbiegiem okoliczności zdupczył się ten kabel polsatowski co idzie od switcha do pokoju ?

Dziękuję i pozdrawiam. Nie wiem jak to tagowac

#elektronika #telewizory #telewizja #cyfrowypolsat
  • 1