Wpis z mikrobloga

Podziwiacie te laski, które zawsze mają na sobie majtki i biustonosz od kompletu? Ja nadal mam czasem problem ze znalezieniem dwóch identycznych skarpetek xD
Bielizna to podstawa, ograniczenie modeli i kolorów pomoże Ci się ogarnąć na starcie. Niezbędny starter i tak naprawdę wszystko czego potrzebujesz wg mnie to:
2 biustonosze gładkie cieliste do jasnych i białych „gór”
3 biustonosze gładkie czarne
majtki typu hipster i stringi (jak nie lubisz to nie) gładkie czarne i cieliste, ilość dowolna

Ważna uwaga:
Spis nie obejmuje bielizny do „zadań specjalnych” ( ͡° ͜ʖ ͡°) i bielizny treningowej. Dlaczego tylko dwa kolory? Bo nawet jeśli nie masz na sobie specjalnie dobranego kompletu to gładki biustonosz + gładkie majtki w tym samym kolorze wyglądają ok i czujesz się lepiej. Gładkie dlatego, że koronki odznaczające się na ubraniu nie wyglądają estetycznie.

Rozmiar biustonosza
Nosisz 75B albo 75A bo jesteś drobna? Bzdura. Możesz nosić 65D/E/F – wiem z autopsji. Biustonosz o za dużym obwodzie będzie podjeżdżał do góry a jego za mała miska będzie spłaszczać Ci biust. Ogólne dążenie jest takie, żeby kupować jak najmniejszy obwód przy pasującej misce. Przymierz biustonosz z obwodem o 10cm mniejszym niż masz teraz i miską 2-3 rozmiary większą. Wbrew pozorom ciężar biustu nie opiera się na ramiączkach a na obwodzie. Jeśli masz duży biust poczujesz ulgę a on sam zacznie wyglądać kształtniej, jeśli drobny to zobaczysz, że taki drobny nie jest
Masz miejsce między miską a piersią? Przymierz biustonosz o 5cm węższy. Obwód jest ok, ale z miski się „wylewa”? Weź rozmiar większą miskę.

Uniwersalny model/polecany sklep
Na basicową podstawę zawsze polecam Kassidy link z Esotiq – ma bardzo szeroką rozmiarówkę, dobrą konstrukcję i występuje w trzech kolorach. Był czas, kiedy nosiłam tylko ten model. Cena 100zł – może więcej niż w h&m, ale mój najstarszy biustonosz ma 6 lat i tylko nieznaczne się rozciągnął. Od razu po wejściu poproś o pomoc – zmierzenie i podanie odpowiedniego rozmiaru. Powiedz, że zależy Ci na klasycznych modelach w beżu i czerni. Podany przeze mnie model jest dostępny też na allegro za pół ceny, jeśli chcecie zaoszczędzić to możecie kupić jeden w sklepie z pomocą obsługi i pozostałe przez neta, ale muszą być z tego samego modelu – poszczególne modele mogą się różnić rozmiarówką w zależności od kształtu miski. Basicowe Kassidy pasuje każdemu.
Jeśli jesteś dobrze obmierzona i wiesz już, jak leży dobre dobrany biustonosz, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś poszukała w innych sklepach. Na co jednak trzeba koniecznie zwrócić uwagę?
- mostek – musi być wzmocniony siatką od spodu i wysoki, w innym wypadku będzie się rozciągał lub odstawał
- ramiączka – przy większych rozmiarach powinny być nieco szersze, żeby nie wrzynały się w ciało
- brak szwów w obrębie miski – musi być gładka
- podszewka w misce i wyciągane wkładki – podszewka utrzymuje biustonosz w odpowiednim kształcie a wkładki umożliwią korygowanie miski o pół rozmiaru w trakcie wahań hormonalnych
- zapięcie z tyłu na minimum 2 haftki, z regulacją na 3

Majtki
Tutaj nie ma zbyt dużej filozofii jeśli nie mają pełnić roli formującej. Ma ich po prostu nie być widać, więc jeśli masz jakieś, które wrzynają Ci się w ciało to wyrzuć je natychmiast, kup większe. Jeśli masz większą pupę to dobrym modelem są damskie bokserki – zwykłe figi są szyte na kobiety bez krągłości i będą odznaczać się pod ubraniem. Jeśli chodzi o materiał to zawsze będę orędowniczką stuprocentowej bawełny lub chociaż mikrofibry, Twój ginekolog wyjaśni Ci dlaczego. Gdzie kupić? Wg mnie duży wybór modeli i rozmiarów w basicu jest w Tesco, można kupić pięciopak za 20-30zł. Jak ktoś ma dostęp to polecam Primark.

Czego unikać?
Białej bielizny, kolorowej i pstrokatej w roli basicu bo szybko szarzeje a pod białymi ubraniami jest widoczna. Zupełnie miękkich biustonoszy bez podszewki z fiszbinami za to ze szwem pośrodku – on zawsze robi z biustu coś brzydkiego.

Czy da się taniej? Wg mnie już nie.

Po przyniesieniu zakupów do domu:
jeszcze raz wszystko przymierz, w biustonoszu zrób kilka wymachów rękami, pochyl się, wyciągnij ręce maksymalnie do góry. Biustonosz o dobrej konstrukcji i rozmiarze zostanie na miejscu.
Wyrzuć dokładnie taką samą ilość ubrań tego samego rodzaju. Kupiłaś 3 pary majtek? Wyrzuć 3 najgorsze pary. Możesz więcej, ale 3 to minimum. Przed pierwszym założeniem wypierz wszystko. Dlaczego? Ubrania czy tkaniny z których są one szyte, często pokonują nawet trzymiesięczną drogę w kontenerze z Dalekiego Wschodu. Zapleśnienie, zawilgocenie czy zjedzenie przez owady takiego transportu oznacza dla producenta ogromne straty, dlatego tkaniny są zabezpieczane silnymi środkami impregnującymi. Kojarzysz ten lekko plastikowy zapach "nowości"? To właśnie ta chemia. W szwalni, hurtowni, sklepie dotykały ich setki rąk. Czy chcesz założyć takie majtki? Ja nie.

Pranie
Biustonosze tylko ręcznie, bez wykręcania, do prania wyjmuję wkładki i odpinam ramiączka, piorę je osobno. Jeśli po czasie ramiączka Ci się rozciągną czy pojawią się na nich przebarwienia, można dokupić nowe w pasmanterii i wymienić.

Podobał Ci się wpis? Obserwuj tag #kraveubiera
#mirabelkipolecajo #ubierajsiewykopem #mirabelkopomusz
krave - Podziwiacie te laski, które zawsze mają na sobie majtki i biustonosz od kompl...

źródło: comment_u6AhuxnPqojiDpDlJjQgdSVKi5gqkdD5.jpg

Pobierz
  • 179
Wbrew pozorom ciężar biustu nie opiera się na ramiączkach a na obwodzie.


@krave: *nie powinien( ͡° ʖ̯ ͡°)
no i potwierdzam, Esotiq jest super, nigdzie indziej chyba takiej rozmiarówki nie znalazłam.
tylko po co to zjdęcie samych piersi na górze obrazka? chyba dla atencji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Android
  • 0
@GzS mam kilka par, ale nie noszę. Niewygodnie i niezdrowo.

@MlodyWilczek robię codziennie na żywo swojemu #niebieskipasek, wystarczy

@Amestris właśnie o to chodzi, że biały przebija spod jasnych i cienkich tkanin, wygląda tanio :-(

@baobad pal licho przesyłkę, ale czasem w zależności od modelu mam różne rozmiary, nie każdy krój też pasuje każdemu

@Francisco_dAnconia gorzej jak trafisz na jakąś starą jędzę :-P

@pinkspiider niestety nie jestem brafiterką i nie spotkałam się
To że Esotiq promuje beżową i czarną bieliznę nie jest niczym nadzwyczajnym.
Duży producent, który produkuje na dalekim wschodzie musi uważać na kolorowe biustonosze, a tym bardziej kolorowe biustonosze których miska wykonana jest z pianki. Kolorowe biustonosze po sezonie, który trwa do pół roku, muszą być przecenione by zrobiły miejsce na nowe kolory, nowego sezonu.
Esotiq, tak zwana sieciówka, ma też inny system produkcji, nie produkuje biustonoszy pod potrzeby konkretnych sklepów, czyli
@Kabala: gdybyś weszła do Esotiqa i zobaczyła proporcje między czernią i beżem a kolorowymi biustonoszami to byś zobaczyła, że klasycznych kolorów jest jakieś 20% w sklepie i nikt ich nie promuje. To jest ściśle związane z fast fashion, o czym będzie w jednym z wpisów w przyszłości.