Wpis z mikrobloga

Stabilna wersja Sublime Text 3 została wydana.

Nie żebym się jakoś specjalnie jarał bo nic mnie nie zmusi do przesiadki z pełnoprawnego IDE (#phpstorm/#webstorm rzecz jasna :)), ale trzeba przyznać, że to kawał porządnego edytora (#pdk) i wiele funkcji z Sublime stało się inspiracją (czyt. zostało bezczelnie zerżnięte) dla innych edytorów/IDE. Sublime wyznaczyło nową jakość w wielu kwestiach - m.in. było pierwszym edytorem (poprawcie jeśli się mylę), w którym zaimplementowaną zajebistą wyszukiwarkę wszystkiego czy możliwość używania wielu kursorów naraz.

#sublime | #webdev | #programowanie
  • 17
@npsr: Wtedy używałem jeszcze Sublimetext #jakzwierzeta :)

W takim razie niesłusznie wychwalam Sublime w tej kwestii. Sądziłem że był prekursorem. Ale na pewno przyczynił się do spopularyzowania tej funkcji, bo bardzo ją promował w materiałach marketingowych.
@Utiopa

tylko sublime


#tylkophpstorm :)

Sublime jako edytor jest świetny i też kiedyś byłem wielkim fanem, ale gdy zacząłem potrzebować funkcji typowych dla IDE (np. porządna statyczna analiza kodu, "przejdź do definicji", etc) i próbowałem je dodać do Sublime za pomocą pluginów to niestety wtedy Sublime stracił jedną z głównych zalet - przestał być tak zajebiście szybki jak bez tych pluginów.

PHPStorm już w standardzie ma wszystko czego potrzebuję (włączając w to
@zortabla_rt:
A Atom/Brackets to takie bidne klony Sublime dla ludzi, którzy nie potrafią skonfigurować Sublime :)

A tak serio, to fajny prosty edytorek, dużo łatwiejszy w konfiguracji niż Sublime, ale niestety dużo wolniejszy i z mniejszą bazą wtyczek. Nie widzę sensu używania Atoma skoro są lepsze edytory niebędące IDE (czyt. skoro jest Sublime :)).

// Edycja.

Zapomniałem, że Sublime nie jest darmowy. Więc jednak jest jedna rzecz, w której Atom/Brackets są