Wpis z mikrobloga

Ludzie się dziwią, że ludzie mieszkający na granicy #wroclaw wolą jeździć samochodami i korkować miasto zamiast korzystać z mpk. I wcale się im nie dziwię. Wracam teraz z pracy późno i jak zwykle - mimo braku korków i pustych ulic tramwaj jedzie jakoś od niechcenia, mimo zwiększającego się spóźnienia czeka na biegnących pasażerów. Na placu grunwaldzkim mam przesiadkę w autobus, według rozkładu jest na nią sporo czasu. Niestety jak zwykle spóźniony tramwaj zatrzymuje się, a autobus jakby specjalnie rusza za wczasu olewając w panice wysiadających ludzi. Następny za 35 minut. Albo można podejść spacerkiem 10 min na przystanek innego tramwaju, modlić się by przyjechał, podjechać 3 kilometry i 15 min spacerku do domu. Tym sposobem 6km pokonuję nawet 1,5, 2h. Nie m prawa jazdy, a zdrowie nie powala mi jeździć na rowerze. Gdyby nie różne sprawy które mnie tu trzymają już dawno bym się wyprowadziła z tego piekielnego miasta... Ps. Piszę regularnie skargi, dostaje przeprosiny i sytuacja się poprawia na 3 dni. A potem znowu to samo... Zmienili rozkład teraz i jest jeszcze mniej czasu pomiędzy przesiadkami. #mpk #wroclaw #zalesie
  • 10
@Symmachus: mieszkasz w polsce, nigdy o tym nie zapominaj, twoja skarga nie zmieni DNA zdecydowanej większości społeczeństwa zadowolonej z takiego stanu rzeczy. Na szczęście żyjesz też w europie, poczytaj o cechach innych narodowości, o podejściu do komunikacji miejskiej i zbieraj na bilet:).
@Symmachus: Odkąd zacząłem wyznawać "xD" moje życie stało się spokojniejsze. Nie denerwuję się już prawie wcale, kiedy spotykają mnie sytuacje stresowe, myślę sobie xD i wszystko staje się prostsze.
Naprawdę polecam ten styl życia. Wcale nie robi ze mnie lenia tylko osobę które nie denerwuje się z dupy tak jak kiedyś.

Kolos? xD
Prezentacja przed w #!$%@? dużą grupą nieznajomych ludzi? xD
#!$%@? z roboty? xD
Wyśmiała cię jakaś laska na
@Symmachus: Polecam aplikacje lokomo oraz pisanie skarg na nie wywiązujących się ze swych obowiązków motorniczych/kierowców - tylko w ten sposób można ich temperować.

Niestety, ale sytuacja korkowa się dobiera rozwija, na dobre zacznie się w październiku.
Ktoś zaproponował skuter, ja myślę, że dla tych, co dojeżdżają 7-9 km +, to jest to dobra opcja, lepsza niż auto, które od października ugrzęźnie w korkach.