Wpis z mikrobloga

@patrol798: A teraz coś ze strony rządowej:

The Visa Waiver Program (VWP) enables most citizens or nationals of #!$%@? countries* to travel to the United States for tourism or business for stays of 90 days or less without obtaining a visa

In order to travel without a visa on the VWP, you must have authorization through the Electronic System for Travel Authorization (ESTA) prior to boarding a U.S. bound air
  • Odpowiedz
@jannowakteam: @Adams_GA: nie do końca jest to czepialstwo, bo uczestnictwo w VWP nie daje ci żadnej gwarancji, że wjedziesz do USA. Paradoksalnie obywatele innych państw mają niższe prawdopodobieństwo cofnięcia na granicy, bo przeszli screening aplikując o promesę wizową w ambasadzie i gdyby mieli jej nie dostać, to już na tym etapie by jej nie dostali. Ale nadal mają.
  • Odpowiedz
@patrol798: ale ja nie twierdzę, że wiem lepiej tylko, że się uczepiliście stwierdzenia, że to nie jest tak, że nie ma wizy. To ja też się go uczepiłem i pokazałem, że nawet Amerykanie na swoich stronach piszą o braku wizy. 100 razy łatwiej wjedziesz do USA jako Niemiec niż jako Polak. Ty się za to chciałeś popisać wiedzą, a wyszedłeś na buraka, który wyzywa innych od debili bo nie umiesz
  • Odpowiedz
100 razy łatwiej wjedziesz do USA jako Niemiec niż jako Polak. Ty się za to chciałeś popisać wiedzą, a wyszedłeś na buraka, który wyzywa innych od debili bo nie umiesz wytrzymać ciśnienia w dyskusji jak 12 letni gimnazjalista.


@Adams_GA: chopie zanim coś napiszesz przemyśl 100 razy bo ci to nie służy. Od debili Cię nie wyzwałem, tylko nazwałem, jesteś nim, bo piszesz nieprawdę, wprowadzając ludzi w błąd. Pogódź się z
  • Odpowiedz
@Adams_GA: w Polsce wiza do USA też jest formalnością, gdyż jeśli nie stawisz się w ambasadzie z wiertarką w jednej ręce i glazurą w drugiej, to wizę dostaniesz. Osobiście nie znam nikogo spośród moich znajomych, kto dostałby odmowę.
  • Odpowiedz
@jannowakteam: co do służb mundurowych to nie ma żadnego przepisu, który dyskwalifikowałby cię za podwójne obywatelstwo. Ba, Radek Sikorski był nawet ministrem spraw zagranicznych mając dwa obywatelstwa ( ͡º ͜ʖ͡º) na twoim miejscu bym śmiało wnioskował.
  • Odpowiedz