Wpis z mikrobloga

@BillyMenadzer:

tego geforce brać od msi, czy innego producenta?


Imo najlepiej od Zotaca, po zarejestrowaniu karty będziesz mieć 5 lat gwarancji.

Przy tej płycie głównej i procesorze musisz się liczyć z tym, że już tam 8mej generacji Intela nie włożysz bo potrzebują nowego chipsetu i na "starych" płytach nie będą działać.
@Marqq: to nie ma byc komputer przyszłościowy, to ma byc komputer, ktory po prostu ma bez problemu dzialac i miec niezla wydajnosc jak na takie smieszne pieniadze. ale z drugiej strony drogi ten zotac w stosunku do msi :/
@BillyMenadzer: Nic mi nie wiadomo o tym, żeby wychodziła nowa generacja Pentiumów. Najtańszy będzie chyba i3-8100 (4 rdzenie, 4 wątki) za ok. 500-600zł. Same procesory wychodzą za jakiś miesiąc ale najtańsze płyty główne dopiero na początku 2018. Jeżeli już masz zamiar podkręcać grafikę i ją męczyć to szedłbym w stronę wersji z 2 wentylatorami.
@Marqq: eee, to kupuje 4600. no ale tak się zastanawiam, ten msi ma dobre chłodzenie? w ogóle ten zestaw co złożyłem to będzie działac bez problemu? xD bo jakby mi coś przyszło i nie pasowało, to bym se w łeb chyba strzelił.
@BillyMenadzer: Nie wiem, czy nie potrzeba aktualizacji biosu przy Pentiumach.
Po drugie: Ta płyta główna obsługuje tylko ram 2133MHz, ty masz w zestawie 2400MHz. Wymiana płyty albo ramu na 2133MHz. Zasadnicze pytanie które w sumie powinienem zadać na początku: Do czego będziesz używał tego komputera?
@Marqq: potrzebuje, ale x-kom za darmo aktualizuje jak im napiszesz. komp do gierek ma byc i do tego słynnego kucowania, bo mi się #!$%@?ł mój aktualny, a nie ma sensu naprawiac komputer z 2009 roku, bo padła jedna kość ramu, karta graficzna i prawdopodobnie płyta główna. a to nie działa tak z ramem, że te 2400 obniżą się do 2133?
@BillyMenadzer: Działa tak jeżeli jednak kość jest 2400 a druga 2133 to ta szybsza dostosowuje się do wolniejszej. Nie wolałbyś coś bardziej "przyszłościowego" i potem wymienić tylko grafikę/procesor jak nie będą wyrabiać?
@BillyMenadzer: Mówiąc przyszłościowy miałem na myśli "łatwiejszy" do rozbudowy. Biorąc 7mą generację Intela jesteś na nią skazany, chyba, że wymienisz płytę główną. Myślałem bardziej o dopłacie 150zł do Ryzena 3 1200, 50-100zł do szybszego Ramu (Ryzeny lubią szybsze) i ewentualnie 100zł do płyty głównej jeśli chciałbyś podkręcać procesor. No i przy podstawce AM4 masz pewność, że przez kilka lat będzie ona aktualna. To trzecia podstawka AMD na przestrzeni ok. 10 lat