Wpis z mikrobloga

Dzień dobry. Chciałam się podzielić takim moim trikiem dla ludzi z #depresja i dla tych, których codzienność przerasta.
Czasami bywa tak, jak dziś, że jeżeli bym pomyślała, skupiła się i miała w głowie więcej niż jedno zadanie do przodu, to by mnie to przytłoczyło. Stwierdziłabym, że nie dam rady i pierdziele, nie robię nic. Wiec uwaga, trik jest prosty i idzie tak:
Robię sobie listę wszystkich rzeczy do zrobienia na kilka dni do przodu (w moim przypadku na tyle ile jestem w stanie przewidzieć, bo pracuje z domu i klientów się czasem nie przewidzi). Moja lista na dziś ma: zjeść śniadanie, umyć się, nagrać pliki na pendrive, jechać na uczelnie, posprzątać dom, iść wieczorem na trening. Potem jest lista na jutro i dalej. I teraz tak. Trzeba spojrzeć na listę. Powiedzieć sobie na głos, że to jest ok, żeby te zadania wykonywać po jednym, że nie trzeba próbować zrobić kilku na raz i że ich kolejność jest ok. Dzięki temu mam z tyłu głowy myśl, że zadbałam o kolejne zadania, ale mogę mieć w głowie tylko jedno. A po jednym jest łatwiej.
Może to brzmi śmiesznie (jeśli ktoś to w ogóle przeczytał), ale mi to bardzo pomaga. Właśnie jadę załatwiać na uczelni "p------y" i jak sobie przed wyjściem z domu pomyślałam, ze jeszcze lodowisko dziś wieczorem, to juz chciałam się schować pod kołdra.
No to się podzieliłam. Dziękuje za uwagę.
Lekarz mówi, ze to #depresja, niebieski mówi, że to #lenistwo.
#przemyslenia #dziendobry #jakzyc
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@iniacz: to podstawa funkcjonowania ale dobrze ze o tym napisałaś bo wiele osób ma faktycznie problem(ja tez przez to przechodziłem, zbyt wiele na raz) i takie ułozenie sobie planu daje dobry skutek.
  • Odpowiedz
  • 11
@Dijuna: ( )
@przewygryw: biegam xD bo ostatnio dostałam dodatkowe leki, takie co się daje tez anorektyczkom i nagle mi się z 50 kg zrobiło 60 kg. Podobno dobrze wyglądam, ale czuje się jak foka. Wiec biegam.
  • Odpowiedz
@iniacz: hmmm fajna rada i chyba spróbuje cos takiego zrobić, mam na głowie ostatnio dużo rzeczy i mnie to poprostu przytłacza a za tym idzie to ze odechciewa mi się robić wszystkiego. Czasem wydaje mi sie ze mam lekki autyzm bo lepiej mi funkcjonuje sie jak sobie cos zaplanuje i zrobie według własnych zasad ):
  • Odpowiedz
  • 0
@leonidas_I: ooo popatrz. Nie wiedziałam nawet :) może sobie poczytam jakieś mądre książki, zamiast czekać, aż mnie wszystkiego życie nauczy. Masz jakieś do polecenia?
  • Odpowiedz
@iniacz: Swoistym guru zarządzania jest np. Peter Drucker, ale z takich ciekawszych książek: Inteligencja emocjonalna Golemane'a, Biedny i bogaty ojciec Kiyosakiego, Mysl i bogać sie Hilla czy System produkcyjny Toyoty autorstwa Taiichiego Ohno :)
  • Odpowiedz
  • 0
@testowe110: nie napisałam, ze wstanie z łóżka i zjedzenie śniadania to moja jedyna trudność :) ale wiem, ze tak to może wyglądać, dlatego nie mam mu za złe
  • Odpowiedz
  • 1
@effzet: xD No bywało i tak. Wtedy ktoś Ci musi wepchać jedzenie w papę i zaprowadzić do łazienki. Polecam wtedy rozważyć z psychiatra zwiększenie dawki leków :)
  • Odpowiedz
  • 1
@iniacz tak to nie tylko na depresję, to jest przydatne żeby sobie sprawy prywatne i służbowe uporządkować. Polecam Google keep!
  • Odpowiedz
  • 1
@qwert321: spokojnie, to była taka dodatkowa porada :) nic w stylu "idź pobiegać" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jestem na lekach od kilku lat z przerwami :)
@ataeB: tak jak @DeafSilence napisał :) jak się jedno zadanie chociaż wykona to juz jest dobrze
  • Odpowiedz