Wpis z mikrobloga

przeglądając sobie stare, rodzinne zdjęcia przypomniałam sobie o mojej ciotce. kobiecina bardzo młoda, trójka dzieci. o ile pierwsze dziecko wychowała w miarę normalnie, tak dwa pozostałe zostały przez nią mega skrzywdzone do końca swojego życia. dzieciaki od początku swojego życia przyzwyczajone do komputera, sadzała ich przed monitorem i włączała jakieś gry dla chwili (kilku godzin dziennie) spokoju. dzieciaki prawie w ogóle nie wychodziły z domu. chorowały przez brak zahartowania - ciotka woziła im dupy autem przez cały czas, a kiedy chciała gdzieś je zabrać to wujek zawsze parkował pod samymi drzwiami domu żeby dzieci miały jak najmniej styczności ze świeżym powietrzem. oczywiście w domu zero autorytetu rodziców, dzieci robiły co chciały i w sumie ciotka ani wujek nie widzieli w tym problemu. kuzyn nie chciał chodzić do szkoły od podstawówki, chował się w szafie i wrzeszczał, że nie będzie się uczył. nie uczy się w sumie do dzisiaj, kolejny raz nie zdał klasy , bo komputer ważniejszy. no ale oprócz tego czym to jeszcze poskutkowało? otóż dzieci są teraz mega otyłe, nie potrafią nawiązać z nikim kontaktu, cały czas siedzą w domu tak jak siedzieli za dzieciaka. oczywiście każdy ma swojego własnego laptopa i tableta co jest równoznaczne z siedzeniem w internecie przez cały dzień i pół nocy. rok temu byłam w Polsce na wakacjach i akurat się z nimi spotkałam. kuzynka nie chciała wychodzić z domu, siedziała cały czas zamknięta w pokoju, kuzyn tak samo. nie potrafili normalnie rozmawiać, byli jacyś wycofani, mega dziwni. mają po 13 i 15 lat i spędzają w internecie całe swoje życie. w szkole nie mają nikogo z kim mogliby pogadać i tak teraz sobie myślę jak można tak #!$%@?ć życie swoim własnym dzieciom ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 37
@fsfdjf: "Droga pani, kiedyś to były czasy. Ludzie w wieku 16 lat chodzili do pracy, nie było szczepionek ani leków, a ludzie jakoś żyli. Proszę pani, a teraz? Młodzież jakaś taka niemrawa, ja jak miałam 15 lat to pracowałam w sklepie i pomagałam rodzicom w polu i to dlatego wyrosłam na taką pracowitą kobietę. Dobra Halinka, wracamy na kasę."
Pobierz fefler - @fsfdjf: "Droga pani, kiedyś to były czasy. Ludzie w wieku 16 lat chodzili d...
źródło: comment_Q8FcQeqIXdHGkuxkKanrylsYFEwtBQk7.jpg