Wpis z mikrobloga

@Uwazny_Asceta_XD: Miałem, działało, polecam do beletrystyki ale niestety nie do książek technicznych.

Korzystam głównie z PDF-ów z dużą ilością tabel, grafik czy bardziej wyszukanym formatowaniem i musiałem się przesiąść na tablet.
@Uwazny_Asceta_XD Powiem jak jest na Kindle 7, bo tylko z nim mam doświadczenie. Jeżeli już masz tylko wersję książki w pdfie to niech będzie chociaż w dobrej jakości, bo np. przy skanach złej jakości te niedokładności są jeszcze bardziej widoczne.
Jeżeli jest to czysty tekst to można próbować konwertować na mobi/epub, ale nie zawsze się to ładnie zrobi przy bardziej skomplikowanych plikach. Jak się bawisz z odczytywaniem pdfów to niewygodne jest przesuwanie
@Uwazny_Asceta_XD: Trochę zależy, jakie to PDFy. Jeśli skany, do tego kolorowe, to słabo. Do takowych lepiej tablet z dobrym ekranem. Jeśli "tekstowe" PDFy, to najlepiej z takowymi sobie radzą PocketBooki (najwięcej możliwości dopasowania do ekranu), potem Kindle (najszybciej przetwarzają strony, ale z dopasowaniem już słabiej) i Cybooki. Tylko te trzy marki dadzą radę. Ale nie zawsze się to uda. Proponuję lekturę recenzji np. PocketBooka Touch Lux 2 lub inkPada 2, da