Wpis z mikrobloga

Troche siara tak pisac, ze #wroclaw bylby lepszy bez Ukraincow z perspektywy biednego studenciaka SPOZA Wroclawia...

Polacy maja jakas chora wizje "drabinki spolecznej" wedlug ktorej np. polski pracownik w UK jest bardziej wartosciowy niz Hindus... Wyjezdza szlachta osiedlowa do takiego Portsmouth, idzie przez miasto w dresach i browarem w lapie i spoglada z pogarda na "ciapatych"... I tu zonk! Bo dla Brytyjczyka, Hindus jest mieszkancem jednej z "gwiazd z korony", bylej czesci Imperium Brytyjskiego, "swoim", dodatkowo znajacym angielski! A kim jest jakis Polak? Wschodnioeuropejczykiem, dziwnie sie zachowujacym, glosnym, nie mowiacym w ich jezyku...

I jak pisze z perspektywy Wroclawianina, to dlaczego niby mialbym sie bardziej cieszyc, ze do mojego miasta przyjezdzaja biedne, rozwydrzone studenciaki, ktore po miesiacu sa "bardziej wroclawscy niz Wroclawianie" i jeszcze maja czelnosc mowic z pogarda o obcokrajowcach, szukajacych swojego miejsca we Wroclawiu?

Czym niby gorszy jest ciezkopracujacy Ukrainiec czy Wietnamczyk, ktorzy stara sie zbudowac swoja idylle w Polsce, zarabiajac pieniadze i wydajac je w moim miescie, stymulujac gospodarke? Placac podatki, rodzac dzieci, kupujac nieruchomosci, korzystajaz z wroclawskich uslug?

Zyczylbym nowoprzybylym Polakom troche wiecej pokory, zyczylbym odrzucenia malomiasteczkowego nacjonalizmu i zajecia sie ciezka praca i integracja we wroclawska spolecznosc, ktora jest wyjatkowa na tle Polski wlasnie dlatego, ze nie p----------a sie o narodowosc, szerokosc spodni, dlugosc wlosow, status materialny czy preferencje seksualne...

Badz dobrym mieszkancem, zyj i daj zyc innym.

Inaczej: Traktuj nas tak, jak sam chcialbys byc traktowanym!

#polska #oswiadczenie #imigranci #pracbaza
Zyd_Suss - Troche siara tak pisac, ze #wroclaw bylby lepszy bez Ukraincow z perspekty...

źródło: comment_2I7BueIZv3xWSqLlVmuYdYPKW5cNLuNx.jpg

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

I tu zonk! Bo dla Brytyjczyka, Hindus jest mieszkancem jednej z "gwiazd z korony", bylej czesci Imperium Brytyjskiego, "swoim", dodatkowo znajacym angielski!


@Zyd_Suss: Rozmawiałeś z jakimś Hindusem? ONI MYŚLĄ TYLKO ŻE znają angielski i ich wersja od tej wersji co wszędzie uczą jest zupełnie inna.
  • Odpowiedz
  • 4
@Zyd_Suss wiekszosc zachowan ktore opisales a ktore znam z codziennego zycia w berlinie nazywam kompleksem polaczka. Tak po prostu. Czesto mam wrazenie ze cala ta homofobia i inne dziwne stany/zachowania biora sie z kompleksu bycia wschodnioeuropejczykiem. Takie to moje #przemysleniazdupy
  • Odpowiedz
@bi-tek: Nie rozumiem konstrukcji gramatycznej w twoim zdaniu. Wiem, ze dla Brytyjczyka Hindus jest znajomym obrazem ich miast, poniewaz Hindusi mieszkaja w Wielkiej Brytanii od 100lat. Niestety Polacy w Wielkiej Brytanii zyja w takim skupisku od lat 10 i sa uwazani za obcych, co bylo jednym z czynnikow Brexitu.
  • Odpowiedz
@TaoHosts: Są, i brakuje im logicznego myślenia oraz potrafią tylko powielać przez co nie wykazują żadnej inwencji twórczej i jak im powiesz ile jest 2+4 = 6 to jak już każesz im 6-4 to nie odpowiedzą Ci. Pracowałem z nimi (byli nazszym supportem ) i tyle krwi z nimi sobie napsułem że szkoda gadać.
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Odpowiedziałem na twoją konkluzję, nie wmówisz mi, że tym wpisem nie pijesz do mnie. A swoją drogą, ten wpis i komentarze przypomniały mi, że narodowcy też mnie w-------ą we Wro, choć to się już zalicza do dresów.
  • Odpowiedz
@push3k-pro: Hej, to prawda, ze odpowiedzialem na twoj wpis. Zgadzam sie jak najbardziej, ze sa malo przydatne grupy spoleczne, ale tutaj wyjatkiem sa wlasnie Ukraincy. Poki zyja spokojnie, poki nie sprawiaja klopotow nie moge byc im nieprzychylny.
Co o tym sadzisz?
  • Odpowiedz
Czym niby gorszy jest ciezkopracujacy Ukrainiec czy Wietnamczyk


@Zyd_Suss: Wietnamczyk pracuje, zarabia i ma resztę w dupie, bo nikt sie stostunkami politycznymi polsko-wietnamskimi nie zajmuje ,bo nie ma takiej potrzeby.
A ukrainiec wie to, co opowiadał mu dziadek lub co mówił Roman Szuchewycz - "Śmierć jednego Lacha to metr wolnej Ukrainy, Albo będzie Ukraina albo lechicka krew po kolana, Polaków w pień wyciąć."
  • Odpowiedz
@push3k-pro: @PepeXD: Tylko badzcie konsekwentni! Ukraina ma 1200km szerokosci. Do Polski nie przyjezdzaja tylko Ukraincy z Zachodu (czyli terenow wojewodztwa wolynskiego) ale takze ci ze wschodu, bardziej zrusyfikowani. Ponadto wielu Ukraincow nawet nie zdaje sobie sprawy co mialo miejsce podczas II WS. To nowe pokolenie, ktore chce zyc "po europejsku" - wszak pochodza z bardzo biednego panstwa. A na nasze bolaczki demograficzne sa wielkim lekarstwem (bo nie oszukujmy
  • Odpowiedz
@Zyd_Suss: Są głośni (i to bardzo), mają gdzieś własność prywatną (przyuważone zarówno w akademiku, na mieszkaniach, w miejscach pracy i po prostu na ulicy), są roszczeniowi, upijają się właściwie codziennie (wyjątki znam osobiście), palą na okrągło, a jak się upijają to potrafią też się bić, choć tyle dobrze, że zazwyczaj między sobą. Od ogromnej ilości wieje też prymitywizm robola i cała kultura z tym związana, a ja tego nienawidzę.

Po
  • Odpowiedz