Wpis z mikrobloga

@mike78: Ok, wielkie dzięki za odzew. Lecę do Mexico City we wtorek w delegacje, dowiedziałem się o tym tak naprawdę wczoraj, więc mam bardzo mało czasu, a chciałbym dowiedzieć się maksymalnie jak najwięcej. Spędzę tam 2-3 dni, więc bardzo mało. Wypunktuje moje pytania i niejasności i mam nadzieję że odniesiesz się do każdego:

1. Przejazd lotnisko-> hotel
Jak najlepiej dostać się z lotniska do hotelu w centrum (ul. Paseo de la
  • Odpowiedz
@Malchos: gdzie Ty pracujesz, że wysyłają Cię na delegację i zostawiają Cie w sytuacji, że wszystkiego musisz się dowiadywać na portalu ze śmiesznymi obrazkami?
  • Odpowiedz
@Malchos:
wiele ci nie pomogę, ale:
1) Przejazd z lotniska do centrum (paseo de la reforma to jedna z najdłuższych ulic miasta Meksyk) zabierze ci około 30-45 minut. Taksówki na lotnisku są raczej pewne. Nie wiem czy akceptują dolary, możliwe, ale raczej bym na to nie liczył. Euro raczej na pewno nie. Rachunek dostaniesz tak czy owak, natomiast o płatność kartą pytaj przed trzaśnięciem drzwiami. Raczej nie ma takiej opcji.

2)
  • Odpowiedz
@mike78: Dzięki wielkie za odpowiedź.
W międzyczasie przeczytałem prawie wszystkie odpowiedzi na podobne pytania na Mirko z ostatniego roku, większość Twoich, więc tym większe podziękowania ( ͡º ͜ʖ͡º)

To jeszcze w ramach potwierdzenia - w samolocie wypełniam deklarację celną i formularz imigracyjny i po wylądowaniu idę z tym do okienka imigracyjnego, tak? Mogą być przy tym jakieś problemy czy prócz kolejek raczej idzie to wszystko gładko?
  • Odpowiedz
To jeszcze w ramach potwierdzenia - w samolocie wypełniam deklarację celną i formularz imigracyjny i po wylądowaniu idę z tym do okienka imigracyjnego, tak? Mogą być przy tym jakieś problemy czy prócz kolejek raczej idzie to wszystko gładko?


@Malchos: Wszystko pójdzie gładko, jeżeli będziesz mieć przy sobie wypełniony formularz (dostaniesz go w samolocie od stewardessy). Nie przejmuj się niczym. Jak ci bardzo zależy na czasie, to staraj się wysforować na przód,
  • Odpowiedz