Wpis z mikrobloga

@wilkgorski: jak dla jednej osoby to metraż obleci; z minusów to przede wszystkim brak przewietrzania (narożnego czy też "na przestrzał") i z tego co widzę balkon współdzielony z sąsiadem, rozgraniczony przesłoną. Z plusów to pewnie jasny aneks kuchenny i całkiem sensowny układ, jak na współczesne warunki projektowe. Pytanie jeszcze, które piętro, czy będzie tam światło dzienne czy tylko wymagane 3h w ciągu dnia w jednym pomieszczeniu podczas równonocy...
  • Odpowiedz
@wilkgorski: 1. klasyczna dwójka, tragicznie ciemne mieszkanie, jak jeszcze w sypialni cokolwiek światła będzie, tak loggia i super schowany aneks to gwarancja, że zawsze będziesz do "gotowania" używał sztucznego światła

2. południowo-zachodnia ekspozycja to na plus, będzie jasno. O ile dobrze zaizolowany budynek to nie będzie się też jakoś bardzo przegrzewać w lecie. ale pokój z aneksem o pow. 16m2 to masakra - to raczej kuchnia z kanapą :) ten środkowy
  • Odpowiedz
@wilkgorski: ad. 3 Fajny, duży taras. Chociaż zależy czy spędza się na nim czas - jak wychodzi na jakieś głośne arterie to raczej słabo, ale jak na dziedziniec, zieloną okolice, cokolwiek to ja osobiście daję plus.
  • Odpowiedz
@Galrim:

Dziękuję, za merytoryczne porady. To fakt, że buduje się teraz takie klitki, że aż dreszcze człowieka przechodzą :D

Podsumowując, jak mam dużo $$$ to warto pomyśleć o mieszkaniu nr. 3.

Jak chce trochę oszczędzić to mieszkanie nr 2 i przerobić na 2 pokoje.

A jak idę w tańsze opcje to chyba z dwójek najlepiej to co wrzuciłem na samym początku, ta dwójka z 3 oknami.

Wschód budynku to dziedziniec. Zachód
  • Odpowiedz
Od biedy można w tej podłużnej dwójce dorobić małą wysepkę tam gdzie lodówka i przedłużyć sobie kuchnie, tym samy wydłużając korytarz i więcej miejsca na szafy wtedy.
  • Odpowiedz