Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje #pomocy #prawnik #prawo. W dniu wczorajszym policja gdańska zatrzymała mnie o rzekomą jazdę bez świateł mijania. Zrobiłem na ten temat wykopalisko:

https://www.wykop.pl/link/3920631/gdanska-policja-probuje-wcisnac-mandat-za-niezaistniale-wykroczenie/

Mandatu nie przyjąłem ponieważ powyższe nagranie jasno pokazuje ze miałem włączone światła mijania oraz policja zamiast sporządzenia brak przyjęcia mandatu wcisnęli mi dokument który znajduje się równiez w wykopalisku. Policja nie chciała mi przekazać moich praw i obowiązków tłumacząc tym ze wszystko mogę sobie odtworzyć albo znaleźć w internecie.

#polska #motoryzacja #mandat #sadownictwo #mandat @Duzy_Kotlet pomożesz?
  • 14
@YesIDont: jakich praw? jedyne prawo to prawo do nieprzyjęcia mandatu, sprawa skierowana do sądu, z własnego doświadczenia wiem, że z pałami się nie wygra, nawet mnie nie zaprosili na rozprawę, tylko przyszedł wyrok pocztą i z 150 pln zrobiło się 800 bo #!$%@? koszty sądowe
@Jade: nie posiadam pełnej wiedzy artykułów prawnych. Policjanci nie chcieli przekazać mi informacji i przytoczyć artykułu utwierdzając tym ze mogę to sobie sprawdzić w internecie....
@YesIDont typie ale masz to wytlumaczone na prosty jezyk. Tylko artykuly sa w nawiasach zebys sobie mogl to znalezc ale ogolna tresc jest opisana. Jestes analfabeta? Czy tylko zwyklym pieniaczem ktory mysli ze wie lepiej?
@Jade: jakie prawa mam w momencie nie przyjęcia tego wezwania? Zwróć uwagę że w tym terminie jaki mi podali żadne pismo do nich nie dojdzie. Dziś jest 15.09 piątek a oni chcą abym złożył wyjaśnienie 18.09 poniedziałek - nawet adwokata nie załatwię bo to jest za krótki okres czasu.
@YesIDont: swiatla do jazdy dziennej nie sa tozsame ze swiatlami mijania. Dostales maandat za sluszne wykroczenie, lepiej bylo przyjac i zaplacic jak czlowiek. A z tym adwokatem to tak na powaznie?
@bart0sz: spójrz proszę na grafikę poniżej. To jest regulacja światłem w moim aucie.
Pierwsza pozycja - światła wyłączone
Druga pozycja (światła postojowe) - świeca się z przodu żarówki postojowe oraz tylne. Na te światła przełączyłem na życzenie policjanta - ten stan jest nagrany w 0:32 sekundzie filmu i widać w odbiciu przedniej szyby ze przekręcam pozycje świateł z 3 na druga (przekręciłem w lewo)
Trzecia pozycja (światła mijania, dzienne) - na
Pobierz YesIDont - @bart0sz: spójrz proszę na grafikę poniżej. To jest regulacja światłem w m...
źródło: comment_kjPv2tdEyYYBLWdgyx0ArXpUlIMgEfgm.jpg
@bart0sz: Na swiatlach dziennych/mijania. Względem rozpiski żarówek na tej stronie: http://mojafirma.infor.pl/moto/eksploatacja-auta/uklad-elektryczny/287695,Opel-zestawienie-zarowek-w-najpopularniejszych-modelach.html do mojego auta jest napisane "Światła mijania: H7 55W lampy ksenonowe: D2S)" oraz "Świtała pozycyjne: W5W". W Oplu Astrze G są 3 żarówki, te 2 które już wspomniałem oraz "Światła drogowe: HB3 60W".

Idąc dalej i opierając się o ten krótki artykuł: http://www.iparts.pl/czesci-samochodowe/swiatla-do-jazdy-dziennej,100870.html pomyliłem nazwy z świateł mijania z dziennymi. Jednak Opel nie ma świateł mijania od fabryki.