Wpis z mikrobloga

Czy to "normalne" że farba dostaje mi się do tylnej części kanału aerografu i zasychając blokuje igłę (domyślam się, że pewnie nie powinienem przechylać aerografu do tyłu)
Poza tym smutno mi, bo od wczoraj aero mi szwankuje, przy zbyt nierozrzedzonej farbie (Vallejo Air) farbie pluje, a rzadka nie pokrywa powierzchni równomiernie, tylko tworzą się jakby krople na powierzchni ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Już po raz któryś rozkładam go i czyszczę na wszelkie sposoby.
#modelarstwo
  • 8
Czym rozcieńczasz? Ze swojej strony polecam jedyny słuszny Mr. Color Leveling Thinner.
Dodatkowo polecam przenieść się z kiepskich Vallejo na Tamiye lub Gunze.
Czy to "normalne" że farba dostaje mi się do tylnej części kanału aerografu i zasychając blokuje igłę (domyślam się, że pewnie nie powinienem przechylać aerografu do tyłu)


@sturmkampfflugzeug: dziwne, na moje oko jakaś uszczelka puszcza bo akurat tam farby nie powinno byc...
@kozaqwawa: dysza to akurat zupełnie osobny problem (maluje nieregularną warstwą i pluje, ale to już z mojej winy, nie trzeba było kombinować z przetykaniem otworka dyszy igłami i innymi twardymi wynalazkami, bo jak się okazuje to z delikatnego metalu jest, mam nauczkę). Teraz doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie sam sobie zapycham ten tył, bo rozbierając aerograf odkręcałem i cofałem brudną igłę kawałek do środka, bo bałem się, że przy zdejmowani dyszy