Wpis z mikrobloga

Jak to jest teraz z noclegami na glebie w schroniskach? PTTK wprowadzał jakieś ograniczenia w tej kwestii, ale nie wiem czy to tylko pttkowe, czy ogólne wynikające z jakichś przepisów ppoż, czy takie widzimisię?
Konkretnie chodzi mi o Beskid Sądecki i prywatną Cyrlę oraz PTTK na Hali Łabowskiej. Jasne, że mogłabym rezerwować, gdybym wiedziała kiedy tam będę co do dnia i na ile, ale jedziem się nasycić zielonym i cholera wie czy np. w jednym miejscu nie utknę na dłużej, bo cały dzień się przeleży na trawie z książką, czy wszystkie odzwiedzę, czy nie poniesie nas zupełnie gdzie indziej. Śpiwór mam, podłoga mi niestraszna, byleby się w ogóle dało i nie było sytuacji, że jest wieczór i słyszę "do widzenia, wszystkie pokoje zajęte, a gleba niet". Podobno ma padać, namiotu nie biorę, zależy mi na dachu nad głową ;)

#beskid #beskidsadecki #cyrla #rytro #pttk #halalabowska #krynica #schroniska #trekking #gory #wincyjtagow
  • 7
@Lotczyk: właśnie się naczytałam na stronach niektórych schronisk, że opcja glebowa już nie istnieje, stąd moje pytanie. Rozumiem kierowanie do pokoju w normalnej cenie, jeśli ten jest dostępny, bo jasne, że tak najwygodniej i mam nadzieję, że tak właśnie się uda. Ale jednak dobrze byłoby mieć spokój wewnętrzny, wiedząc, że w razie czego nie wywalą i pozwolą się przespać :/