Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, morze mondre, a morze gupie, ¯\_(ツ)_/¯ Skoro są samochody, które mogą jechać i 260 km/h dlaczego nie buduje się prostych autostrad właśnie dla nich? Jasne to olbrzymi koszt, ale nawet w najbogatszych krajach, powiedzmy Arabia Saudyjska, Japonia, USA takowych nie ma, ot z punktu A do punktu B. Siadasz za kółkiem, dajesz depa i jedziesz prostą jak... powiedzmy linia prosta autostradą? Z Katowic do Warszawy w trochę ponad godzinę. Po co te wszystkie hyperloopy, teżewe, samoloty i inne skoro można to zrobić taniej (w sumie) i powszechniej?

#rozkimy #motoryzacja #kiciochpyta
xandra - Mam pytanie, morze mondre, a morze gupie, ¯\\(ツ)\/¯ Skoro są samochody, któr...
  • 27
@xandra: właśnie szukam informacji o tym, bo nie wiem czy to nie jakiś urban legen :P

edit

A set of the Super Sport’s special Michelin tires costs $42,000 and may last 10,000 miles if you’re careful, though they last only 15 minutes at the car’s top speed (at that pace, however, the 26.4-gallon tank is sucked dry in just 10 minutes, and there’s no place on Earth to safely go that
A set of the Super Sport’s special Michelin tires costs $42,000 and may last 10,000 miles if you’re careful, though they last only 15 minutes at the car’s top speed (at that pace, however, the 26.4-gallon tank is sucked dry in just 10 minutes, and there’s no place on Earth to safely go that fast that long anyway, so no worries


@sirgorn: Hmm, no dobrze, ale powiedzmy 200 km/h to i
@xandra: po za tym ciężko wyznaczyć idealnie proste drogi przez dziesiątki kilometrów. Musiałabyś budować na pustyni. Wejdź sobie w google maps, kliknij prawym, wybierz "zmierz odległość" i połącz np. Wrocław z Poznaniem linią prostą. Pewnie musiałabyś skasować/przestawić po drodze kilkanaście miejscowości.