Wpis z mikrobloga

@stassma: tez myslałem o gruszce, ale zalewam na gruzie i ciezko oszacować mi ile tego wpłynie pomiedzy, a tak to bym sobie zamowił towar i pare betoniarek rzadkiego rozlał na dno
  • Odpowiedz
@heterodewiant44: @Jebwleb: Może być ciężko zamówić taką ilość w betoniarce. Zwykle to ok. 6 m3. Jak masz czas to proponuję wynając małą betoniarkę i mieszać samemu. Nie oszczędzaj na proporcjach, bo się będzie potem wykruszał.
  • Odpowiedz
@heterodewiant44: Poszukaj sobie przepis na beton B15. Mniej więcej 300kg cementu o wytrzymałości 32,5 i 2 tony piasku ze żwirem na m3. Samemu w jeden dzień nie ukręcisz tyle betonu, możesz podzielić na mniejsze pola i zalewać np. na 4 razy. Przy takiej ilości warto się zastanowić nad zamówieniem gotowego betonu. Do rozlania na płycie na ziemi nie jest potrzebna pompa. Zbroisz płytę?
  • Odpowiedz
@g_r_z: tak, zamierzam to podzielić na 3, 4 odcinki, jeszcze nie wiem czym bede sciagał, pewnie dwumetrową poziomicą.
Tak,bede zbroił. Kupuje te maty zbrojeniowe z oczkiem 10x10cm, jednak beda tam stały auta i moze popekać.
  • Odpowiedz
@heterodewiant44: zamów gotowe, taką ilość przywiozą bez problemu. Wyjdzie trochę drożej, ale za to w jeden dzień będziesz miał wylaną całość dobrej jakości betonem. Samemu się straszliwie upierdzielisz, a po pierwsze w betoniarce zbliżonej jakości betonu nie ukręcisz, po drugie, jeśli nie masz zaplecza, to zorganizowanie betoniarki, transport materiału itp. też swoje będzie kosztować i summa summarum może nie wyjść taniej, a drożej.

Ile potrzeba - policzysz bez problemu. Znasz
  • Odpowiedz
@Jarek_P: kawałki betonu, kamienie i troche pokruszonych płytek. Pustaków nie dawałem bo miałem okazje widziec co sie z tego robi pare lat w ziemi. Cegieł nie ma. Cegła tez sie lasuje, ale nie tak szybko jak pustak.
  • Odpowiedz