Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanko. Niedługo wydziaram sobie coś na udzie i zastanawiam sie co zrobić, żeby nie ocierać spodniami świeżego tatuażu przez te kilka dni po zrobieniu go. Mam wrażenie, że mógłby się przez to gorzej goić, albo przez ciągłe podrażnianie powstaloby sporo strupków. To mój pierwszy tatuaż, stąd pytanie.
#tatuaze #tattoo
  • 18
  • Odpowiedz
@JohnMilton luźne spodnie, najlepiej jakieś dresy. Ja mam tatuaz na zebrach i w sumie przy noszeniu stanika jakoś nic się nie ocieralo, nawet mi strupków nie zdarło. Tak samo z reszta tatuaży a mam ich 10. Nie panikuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@JohnMilton: folia spożywcza, albo kup sobie Dermaize! Bardzo fajny produkt, folia samoprzylepna paroprzepuszczalna bardzo fajnie chroni ale również zapewnia "wilgotne środowisko", zmniejsza też strupy i ryzyko zakażenia! No i przez to, że jest przepuszczalna i pozwala by tlen docierał do skóry można ją trzymać dłużej niż folię spożywczą, oraz wygodniejsza o wiele bo przylepia się ładnie do skóry i się nie odklei, a z folią to wiadomo różnie -może się odwinąć
  • Odpowiedz
@madziaa
@adgebworthy
@mariusz-lipka
@JohnMilton
Z folią spożywczą się nie zgodzę, może zniszczyć tatuaż. Najlepszym przykładem jest skaleczenie i założenie plastra - w rzeczywistości miejsce się poci bo nawet najlepsze plastry nie przepuszczaja wystarczająco powietrza. Folia ma chronić kilka godzin, nim dotrze się do domu. Później nie jest zalecana.
  • Odpowiedz
@Arbuzowa: owszem wiadomo, najlepiej będzie się goił bez foli z pełnym dostępem do tlenu, w końcu to rana. No i wtym się jak najbardziej z Tobą zgadzam! Lecz jeśli ma zamiar np. nosić dosyć wąskie spodnie (też nie wiadomo z jakiego materiału) i może to narazić na podrażnienie tatuażu to lepiej założyć folię lub jak już wspomniałam Dermalize jest świetnym opatrunkiem :)
  • Odpowiedz
@madziaa
Hm.. moim zdaniem zakładanie np. Bardzo obcislych jeansow byłoby głupotą sama w sobie, ale naprawdę nie widzę sensu w wydawaniu majątku na dermalize.
Jestem zdania, że najlepiej jest kupić sobie bepanthen i po prostu nim smarować. W zależności od rodzaju skory tatuaż zaczyna się goic mniej więcej 2-3 dni po wykonaniu, tak więc nie powinno być już ryzyka 'babrania' i można ostrożnie nosić nawet wąskie spodnie.
Dla przykładu mój różowy pasek
Arbuzowa - @madziaa 
Hm.. moim zdaniem zakładanie np. Bardzo obcislych jeansow byłoby...

źródło: comment_jTHTSHPM92X7OYIEBp6pOS7jUbRrmUih.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dob3k no wiadomo, nie ma kremu który każdemu dogodzi. Nie wiem czy w Polsce jest ale w Anglii jest krem który nazywa się E45, krem marzenie. Odkąd moja mama miała operacje to stosujemy go na wszystko. Bez recepty, kosztuje około £3 i każdy chirurg go poleca, działa też na tatuaże ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Arbuzowa: Mieszkam w uk od lat. Krem znam ale na tatuaze nie uzywalem. Tyle ze on nie jest bakteriobojczy co moim zdaniem jest wazne no i zawiera lanoline czyli wlasnie ten sam skladnik ktory jest uczuleniowy w bephantenie (bepanthen w odroznieniu od E45 dodatkowo jest bakteriobojczy). No a jesli zawiera lanoline to niestety nie dla mnie.
Ja obecnie uzywam easy tattoo i jestem zadowolony ale uzywalem tattoo goo i tez jest
  • Odpowiedz