Wpis z mikrobloga

#holandia
Będę pierwszy raz tutaj się leczył. Dostałem już rozpiskę kosztów z ZorgSom, zapłacę 20% kwoty.

Pytanko więc, czy te kwotę płacę w klinice przed/po leczeniu? Czy może będzie dodana do kwoty ubezpieczenia, którą mi ściągają co miesiąc?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Amfidiusz dlaczego będziesz płacił 20%? Ubezpieczenie nie pokrywa jakiejś terapii? Jak leczyłem zęby (gdzie jest płatne w moim ubezpieczeniu chyba 75%) to rachunek przychodził na brakującą kwotę z kliniki dentystycznej, jakiś czas po zabiegu.

Ubezpieczyciel ściąga ci tylko Eigen risico raczej.
  • Odpowiedz
@Amfidiusz: tylko dowiedz się, czy klinika gdzie będziesz robił ma umowę z Twoją ubezpieczalnią. Jeżeli nie ma, to wtedy będziesz musiał sam uregulować rachunek i dopiero ubezpieczyciel zwraca.
  • Odpowiedz
@Amfidiusz: jak jesteś zapisanym pacjentem to przyślą do domu rachunek który musisz zapłacić, ten rachunek wysyłasz do ubezpieczalni i dostajesz zwrot. Jak nie mają Twoich danych ani umowy z ubezpieczalnią to chyba na miejscu musisz zapłacić.
  • Odpowiedz
A w pakiecie podstawowym przypadkiem nie ma uwzględnionego leczenia zębów? (jeżeli o takie chodzi) Od kiedy tu jestem, czy przez agencję, czy na kontrakcie - żadne ubezpieczenie nie zwracało kosztów.
  • Odpowiedz