Wpis z mikrobloga

Wczoraj ukończyłem The Last of Us w wersji Remastered, które było reklamowane jako jedna z najlepszych gier, a zwłaszcza eksluziwów na PS i jestem trochę rozczarowany. Gra miała mieć dobrą fabułę i świetny klimat, a wyszedł zlepek klisz i ogranych schematów - ani to świetne jako interaktywny film, ani nic nowego nie oferuje jako gra. Mam wrażenie, że wszystkie wątki już wcześniej widziałem i to w lepszym wydaniu (np. The Walking Dead sezon pierwszy), a od połowy gra dość przeciętna skradanka zmienia się w strzelankę TPP jak w Uncharted, tylko że naszą maszyną do niszczenia wrogów czasem staje się 13-letnia dziewczynka.

Jedno mnie tylko zastanawia - kto wpadł na pomysł, że 33-letnia kobieta podkładająca głos pod 13-letnią dziewczynkę to dobry pomysł? Poważnie aktorstwo i dubbing są u nas tak słabe, że nie sposób znaleźć kogoś w tym wieku, kto reprezentuje jakiś poziom i mógłby podłożyć głos pod nastolatkę?

#thelastofus #ps4
  • 16
Poważnie aktorstwo i dubbing są u nas tak słabe, że nie sposób znaleźć kogoś w tym wieku, kto reprezentuje jakiś poziom i mógłby podłożyć głos pod nastolatkę?


@Dziadekmietek: Sam mógłbyś poszukać, a, i nie zapomnij podzielić się wynikami swoich badań.Chętnie poczytam o talencie dubbingowym który mógłby podłożyć głos pod Ellie.
@KacperKingPL: w 40 mln kraju nie można znaleźć nastolatki, która podłoży głos? Przecież głosy w grach po angielsku są zwykle spoko, więc chyba ogólnie można.
@Bratkello: skradanie prawie zawsze musiało się kończyć totalnym #!$%@?, w dodatku jakie tam były mechaniki? Rzucanie butelką i krycie się za osłoną?
@KacperKingPL: no spoko, tylko można byłoby wziąć np. studentkę szkoły filmowej, która wiekowo jest bardziej zbliżona. To tak samo jak branie facetów 35 lat do grania ról maturzystów.

Nie mówię, że głos był zagrany źle, tylko że to nie pozwala wczuć się w klimat
która wiekowo jest bardziej zbliżona


@Dziadekmietek: w oryginale głos Ellie podkłada Ashley Johnson (za tę rolę zdobyła prestiżowe nagrody VGX i BAFTA - dwa lata z rzędu), która ma obecnie 34 lata, ale różnica względem polskiego dubbingu jest kolosalna, bo:

- studia/wydawcy zatrudniają prawdziwych fachowców dubbingowych, ew. po prostu bardzo dobrych aktorów
- aktorzy biorą realny udział w procesie powstawania gry, często biorąc również udział we wszystkich sesjach motion capture

U
@Dziadekmietek: Szacunek za szczerą opinię, zwłaszcza że krytyka TLOU spotyka się z natychmiastowym odzewem rozgniewanych fanów.
Sam doceniam tytuł m.in za drugą połowę gry, kreację Ellie, świetną walkę bronią białą. Dla mnie to takie mocne 7/10.
Pierwsza połowa gry jest nudna, towarzysze biegający podczas skradania psują klimat, a postapo w wydaniu Naughty Dog jest, moim zdaniem, zbyt Hollywoodzkie.
Crapowate I Am Alive od Ubisoftu miało niepokój, brud i świetny patent -