Wpis z mikrobloga

@James0n Zamień $("options") na options - Ty nie użyłeś zmiennej, którą zadeklarowałeś, a stworzyłeś obiekt jQuery składający się ze wszystkich elementów options w dokumencie ;)
Edit: Dodatkowo wartość tej zmiennej ustaw na $(".options")
@forestwow: Twój sposób pięknie działa, dzięki. Mógłbyś wytłumaczyć jaka jest różnica pomiędzy
var options = document.getElementsbyClassName
od prostego
var options = $(".options");
?
Jedna opcja działa druga nie. Myślałem, że tutaj konieczne jest właśnie użycie tej 1. opcji
@James0n: Bo musisz odwrócić argumenty element i index miejscami, czyli :

var options = $(".options");
options.each(function(index, element){
$(this).delay(400*index).fadeIn(300);
});

Chciałem poprawić poprzedni przykład, ale już ktoś odpowiedział i nie mogłem
@James0n: widzę, że problem już rozwiązany, ale dodam swoje 3 grosze.

Unikałbym .delay() i .fadeIn().

jQuery powstało jeszcze zanim CSS3 był dobrze wspierany, więc takie rzeczy jak .delay() i .fadeIn() były potrzebne - dzięki nim można było "emulować" efekty dostępne w CSS3 za pomocą stylów inline dodawanych w pewnych odstępach czasu (za pomocą setInterval zapewne). Rozwiązanie skuteczne, ale wolne i niewygodne, a w dodatku warstwę prezentacji umieszczało w JS - niefajnie.
@James0n: ale po co w ogóle toje to jquery jest tuaj potrzebne? przecież to wszystko można zrobićw czystym js i css, jquery tutaj do tego zbędne i jak mozesz to go nie używaj, powinieneś tutaj użyć getElementsByClassName albo querySelector i forEach na tym i odpowiednia klasa w css z transition i tyle
@Jurigag:

ale po co w ogóle toje to jquery jest tuaj potrzebne? przecież to wszystko można zrobićw czystym js i css


@addr:

Żeby do czegoś takiego używać #!$%@?, to trzeba być naprawdę #!$%@?.


@veranoo

rozwijać, jquery, 2k17 XDD


Panowie. Litości. Widzicie przecież, że @James0n się dopiero uczy. To prawda, że jQuery nie jest przyszłością, to prawda, że można to napisać w czystym JS, ale przecież nie o to chodzi... W