Wpis z mikrobloga

@03lve37912: świeci się jak choinka przecież. Jest koniec drogi szybkiego ruchu oznaczony, podwójne ograniczenie prędkości. Mrugające światła na kratownicach oraz mrugają jeszcze strzałki na łuku. No nie wiem co tam mają jeszcze dać by ludzie zrozumieli. Gdzieś na sieci było info, że wielu kierowców sobie robi zawody o to kto szybciej przejedzie przez ten zakręt.

@SmokeProspector: @NewEpisode: @Kociol:
  • Odpowiedz
@03lve37912: od której strony nie analizować tego zakrętu to jest on bardzo dobrze oznaczony. Ilość informacji o niebezpieczeństwie jest zatrważająca. To, że ktoś je ignoruje, to jego problem pod warunkiem, że innemu nie dzieje się krzywda.
  • Odpowiedz
@03lve37912: obecne znaki widać z bardzo daleka, mamy tam:
- koniec drogi szybkiego ruchu (2 sztuki)
- ograniczenie do 80 (4 sztuki)
- ograniczenie do 60 (4 sztuki)
- strzałki informujące o ostrym zakrecie
- znaki ostrzegawcze o ostrym zakręcie
  • Odpowiedz
@03lve37912: i myślisz, że napis by coś dał? Oznakowania obecnie jest sporo ale ok, powiem Ci co by pomogło. Próg zwalniający albo/oraz fotoradar gdyż są to jedyne rzeczy na drodze przed którymi zwalniają wszyscy kierowcy a nie tylko Ci którzy jadą spokojnie czy też zgodnie z przepisami.

Odnośnie kolesia na filmie nie znamy jego prędkości i nie wiemy jaki miał stan ogumienia. Niemniej hamowanie na łuku z samochodem który raczej
  • Odpowiedz
@03lve37912: tam miał mieć już 60, 80 jest wcześniej. I nie kupuje opcji, że można je łatwo przegapić gdyż jest ich tam po prostu za dużo. Jedyne wyjście to całkowita ignorancja.

Co do szykan to wydaje mi się, że w obecnej sytuacji byłoby gorszym rozwiązaniem gdyż zamiast stłuczek byłyby śmiertelne :(

Ten zakręt według mnie pięknie pokazuje problem przestrzegania przepisów w naszym kraju. Jest dobrze oznakowany i widoczny a jednak
  • Odpowiedz
@03lve37912: to, że je ludzie ignorują to jest problem ludzi a nie znaków. Ponadto w trakcie jazdy nie powinieneś sięgać do schowka. Jeżeli to robisz i przez to nie widzisz znaków lub powodujesz niebezpieczną sytuację to jest to tylko i wyłącznie Twoja wina i bierzesz to ryzyko na siebie.
Przy stawianiu znaków nikt nie bierze pod uwagę sięgania do schowka, czytania sms, przeglądania stron. Masz patrzeć na drogę. Cały zakręt
  • Odpowiedz