Wpis z mikrobloga

Tak sobie właśnie czytam te fantastyczne informacje o przełamaniu oblężenia Deir ez Zor i pomyślałem, że zobaczę co piszą o tym na innych portalach. I co? Taki #!$%@?. Po wpisaniu nazwy miasta pierwszym wynikiem jest wykop (xD) z wyjątkiem wiki i tt. Jak to jest w ogóle możliwe, że inne portale to totalnie ignorują? Mógłby ktoś napisać jak było z Wiadomościami czy Faktami w tv? Jak widać nie wszystkim pasuje to, że ISIS powoli pada. Ciekaw jestem co jest tego powodem, bierna postawa europejskich państw czy może zaangażowanie Rosji? Kurde dzieje się coś niesamowitego, miasto po trzech latach bohaterskich walk odpiera ataki wroga (samych #!$%@? zasługujących jedynie na śmierć) ratując 150 000 cywili a większość polskiego internetu milczy, co jest nie tak? :c Ludzie powinni wspierać nawet najmniejszy sukces armii syryjskiej i cieszyć się z każdej porażki ISIS, a tymczasem cisza.
#syria
  • 12
@Narcyz_: W Polsce serwisy informacyjne przepisują najczęściej to co pojawia się w mediach zachodnich. Oczywistym jest, że porażka ISIS jest im nie na rękę, bo pozycja Assada umacnia się i widać światełko zwiastujące pewną stabilizację w regionie.
Cóż, postawili na złego konia i trudno im się z tym faktem pogodzić.
A idąc po bandzie - za wszystkim stoją Ż..... ( ͡ ͜ʖ ͡)
@kiclaw: kurde jednak coś jest. Przeoczyłem najprawdopodobniej przez różnicę w pisowni. A co do tv to w sumie też nie było kiedy podać tych informacji. No nic, czekam na dalszy rozwój wydarzeń.
@Narcyz_: polskie media z informacji ze swiata jedynie tlumacza co podaja zachodnei agencje jak AP czy Reuters a te to sa narzedzia polityczne usa/eu i podaja krotkie notki tylko po lini zachodu. Jesli juz zachodnie media powoluja sie na jakies zrodla to sa to zawsze pro "rebelianckie". Zwyciestwa Syrii nie sa po ich linii wiec nie raportuja a jesli juz to jako 2gorzedna wiadomosc i z kilkoma klamstwami przeciw Syrii. Sa
@Narcyz_: pamiętam jak robili reportaże o Aleppo, to aż się za głowę łapałem i spędziłem jakąś bitą godzinę, by rodzinie wytłumaczyć, co tam serio się dzieje. Niech lepiej piszą o mężu Anny Lewandowskiej czy innym srającym kocie prezesa, bo nawet propagandowych zachodnich artykułów nie potrafią dobrze przetłumaczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)