Wpis z mikrobloga

#pytanie #przemyslenia #polska #4konserwy #neuropa #uniaeuropejska #ankieta #patriotyzm #patriotyzmgospodarczy #60groszyzawpis #60niemieckicheurocentowzawpis ( ͜͡ʖ ͡€)

Czy gdyby przedstawiciele Republiki Federalnej Niemiec zaoferowaliby Tobie, obywatelowi Polski błyskawiczny wzrost standardu życia; rynek pracy, usług, płac i cen taki sam jak w Niemczech:
- zarabianie w €uro tyle samo co Niemiec na takim samym stanowisku,
- zapłacenie takiej samej kwoty Euro za usługę ścięcia włosów fryzjerowi mieszkającemu na wschód od Odry co fryzjerowi mieszkającemu na zachód od Odry
- ceny w Lidlu takie same jak w niemieckim Lidlu
- oraz coroczną kilkunastomiliardową nadwyżkę budżetową przez kolejne 20 lat
- wyrównanie poziomu (budowa autostrad, rozwój techniczny rolnictwa, wzrost jakości pracy urzędników, lepsza pomoc socjalna, wyższe emerytury)
[I to wszystko by się faktycznie stało, zostałoby jak najszybciej zrealizowane. BŁYSKAWICZNIE!]
w zamian za niepodległość Polski, wchłonięcie jej do powierzchni Niemiec, pozbawienie cię polskiego obywatelstwa i nabycie niemieckiego to zgodziłbyś się na to (w np. referendum oddając anonimowy głos)?
Jaki głosowałbyś w referendum? Co o tym sądzisz? ( ? ͜ʖ?)
Dlaczego się zgadzasz? Dlaczego sie nie zgadzasz?
madridista1400 - #pytanie #przemyslenia #polska #4konserwy #neuropa #uniaeuropejska #...

źródło: comment_RCyIxuzrEvxHR1qa2OO5INmypYkXHPjn.jpg

Pobierz

Czy zgadzasz się na przyłączanie Polski do Niemiec w zamian za obopólną realizację ww. warunków?

  • Tak, zgadzam się. 39.1% (1118)
  • Nie, nie zgadzam się. 60.9% (1741)

Oddanych głosów: 2859

  • 113
  • Odpowiedz
@madridista1400: rozumiem, że to może być niezła zarzutka, ale byłeś kiedyś w Niemczech?
Nie chodzi mi o postawienie "stopy" na niemieckiej ziemi tylko, czy widziałeś jak wygląda życie w małym/średnim niemieckim mieście? Miałeś styczność z urzędnikami? Z mentalnością normalnych ludzi?

W mojej ocenie nie ma czegoś takiego jak "niemiecki standard urzędnika" bo wszystko zależy od ludzi. W PL kilka razy miałem do załatwienia rzeczy w urzędach i to w miastach 250k, 150k i 5k i wszędzie załatwiłem wszystko co miałem w miłej atmosferze, czego nie mogę powiedzieć o analogicznych sytuacjach w Niemczech, gdzie pomimo posługiwania się bardzo dobrze językiem nie mogłem załatwić sprawy tylko dlatego, że byłem Polakiem.

Oczywiście, siła nabywcza jest większa, ale tak jak zauważyli poprzednicy, nie jest ona jednolita nawet wśród samych Niemców mieszkających po historycznym zachodzie i wschodzie
  • Odpowiedz
ludzie, którzy zagłosowali na tak mają mentalność niewolnika, a ich jedynym celem w życiu jest pewnie zachlanie pały w weekend i zaspokojenie potrzeb fizjologicznych. Jak to mawia Grzesiu Braun to są raczej tubylcy a nie Polacy.
  • Odpowiedz
@pk347: > biorac pod uwage, ze zostal przez Partie obrany kurs na wschod...
raczej na zachód, PiS prowadzi uber proamerykańską politykę. Jedyną mainstreamową partią prorosyjską jest PSL.
  • Odpowiedz