Wpis z mikrobloga

#pytanie #przemyslenia #polska #4konserwy #neuropa #uniaeuropejska #ankieta #patriotyzm #patriotyzmgospodarczy #60groszyzawpis #60niemieckicheurocentowzawpis ( ͜͡ʖ ͡€)

Czy gdyby przedstawiciele Republiki Federalnej Niemiec zaoferowaliby Tobie, obywatelowi Polski błyskawiczny wzrost standardu życia; rynek pracy, usług, płac i cen taki sam jak w Niemczech:
- zarabianie w €uro tyle samo co Niemiec na takim samym stanowisku,
- zapłacenie takiej samej kwoty Euro za usługę ścięcia włosów fryzjerowi mieszkającemu na wschód od Odry co fryzjerowi mieszkającemu na zachód od Odry
- ceny w Lidlu takie same jak w niemieckim Lidlu
- oraz coroczną kilkunastomiliardową nadwyżkę budżetową przez kolejne 20 lat
- wyrównanie poziomu (budowa autostrad, rozwój techniczny rolnictwa, wzrost jakości pracy urzędników, lepsza pomoc socjalna, wyższe emerytury)
[I to wszystko by się faktycznie stało, zostałoby jak najszybciej zrealizowane. BŁYSKAWICZNIE!]
w zamian za niepodległość Polski, wchłonięcie jej do powierzchni Niemiec, pozbawienie cię polskiego obywatelstwa i nabycie niemieckiego to zgodziłbyś się na to (w np. referendum oddając anonimowy głos)?
Jaki głosowałbyś w referendum? Co o tym sądzisz? ( ? ͜ʖ?)
Dlaczego się zgadzasz? Dlaczego sie nie zgadzasz?
madridista1400 - #pytanie #przemyslenia #polska #4konserwy #neuropa #uniaeuropejska #...

źródło: comment_RCyIxuzrEvxHR1qa2OO5INmypYkXHPjn.jpg

Pobierz

Czy zgadzasz się na przyłączanie Polski do Niemiec w zamian za obopólną realizację ww. warunków?

  • Tak, zgadzam się. 39.1% (1118)
  • Nie, nie zgadzam się. 60.9% (1742)

Oddanych głosów: 2860

  • 113
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@madridista1400: Nie, bo to byłoby nierealne. Nie ma faktycznych szans na to, że po dołączeniu Polski zarobki by skoczyły i wszystko byłoby cacy. Dalej jest widoczna (chociaż oczywiście coraz mniej) różnica między RFN i NRD, a coś takiego to gruszki na wierzbie.

W świecie marzeń i fantazji coś takiego jest możliwe, ale nie w prawdziwym. Zaś taka kompletnie nierealna ankieta co w ogóle ma sprawdzać? To czy ktoś jest w
DiscoKhan - @madridista1400: Nie, bo to byłoby nierealne. Nie ma faktycznych szans na...

źródło: comment_d8k0QUwPBly0CNKMQuCSRQkFoRFeOUxM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
U nas na Slunsku to każdy ma ołtarzyk z Bismarckiem i codzień do Pon Boczka się modlimy by nas do Rzeszy przyłączyli.
  • Odpowiedz
#!$%@? z milionami ludzi, które umarły żebyś mógł się nazywać Polakiem.


@daamianno: na co mi możliwość nazywania się Polakiem? Jeśli faktycznie warunki byłyby takie jak przedstawił OP, a nie "Polacy do gazu" czyli warunki które dostaliśmy podczas drugiej wojny światowej to gdzie logika w sprzeciwianiu się temu?

Podczas drugiej wojny światowej bym walczył bo wybór był prosty. Walka albo śmierć. Teraz sam jestem na obczyźnie i zastanawiam się na próbą
  • Odpowiedz
@madridista1400: Jedyny powód dla którego nie wyjechałem za lepszym życiem na zachód jest to, że tu mam wszystkich bliskich. Ale skoro zachód przyjechałby do mnie.. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Problem widzę w barierze językowej i w językowej spuściźnie kultury (literatura, kinematografia, muzyka itd), ale gdyby dało się zmienić te rzeczy pstryknięciem palca, to byłoby mi obojętne jak nazywałby się kraj, w którym był żył. A gdyby
  • Odpowiedz
@madridista1400:
Żeby zrobić więcej miejsca uchodźcom? xD Polska to fajny kraj, nie chciałbym. Mnie tu dobrze jak jest. Przecież jak ktoś chce do Niemiec to nie musi kombinować, wsiada w autobus i jedzie, cały kraj stoi przed nim otworem.
  • Odpowiedz
@madridista1400 oczywiście, że się zgadzam, bez żadnego wahania. 3 rp to taki sam okupant jak Prusy i Rosja, obywatel i tak nie ma wpływu na cokolwiek co się dzieje w państwie. W zamian za pozbycie się iluzji, że to "my rządzimy" (gdzie w rzeczywistości rządzi po prostu klika, która akurat mówi tym samym językiem co my)d dostalibyśmy do urzędu zarządzane państwo. O to chodzi w patriotyzmie- by twój naród żył dobrze,
  • Odpowiedz
@madridista1400: przecież tak było z NRD, do dzisiaj się wschód wyludnia bo wszyscy chcą zarabiać i żyć w Monachium albo Kolonii, ale nie magiczna różdżka by zrobiła coś takiego co piszesz. Nawet zakładając, że wszyscy Polacy się zgadzają, to naiwne myślenie pięciolatka. Popatrz na wschód Polski i powiedz dlaczego nikt tam nie chce mieszkać i pracować, drogi czy kolej tam nie pomogą, bo myślenie wciąż mamy jak by to były
  • Odpowiedz
@daamianno

#!$%@? z milionami ludzi, które umarły żebyś mógł się nazywać Polakiem.

Ludzie umierali za ojczyznę przez jakieś sto lat. Jasne, tak zostałeś wychowany, taka jest obecnie mentalność ludzi, ale nie zawsze tak było. Przed 19 wiekiem ludzie sobie żyli w swoich lokalnych społecznościach, gadali tym samym językiem i tyle. Dopiero powstanie idei narodowych spowodowało, że ludzie postanowili milionami ginąć i zabijać za ojczyznę, wcześniej mieli takie rzeczy w dupie. Jeżeli
  • Odpowiedz