Wpis z mikrobloga

Wiem, że dopiero skończyły się wakacje, zresztą jest o tym dziś sporo wpisów na mirko ;)

Powoli myślę już o wyjeździe na przyszły rok. Na razie na mapach google zaznaczam sobie ciekawe punkty, aby później wybrać część z nich i ustalić trasę.

Jakie miasta/miejsca w Europie byście polecili? Interesuje mnie architektura, przyroda, klimat danych miejsc i miast. Generalnie interesuje mnie prawie wszystko ;)

Może znacie jakieś ciekawe święta, które warto odwiedzić (jak La Tomatina czy festiwal kwiatów w Debreczynie).

Z góry dziękuje za wszystkie pomysły!

#podroze #podrozujzwykopem #turystyka #roadtripbus #kiciochpyta
MG78 - Wiem, że dopiero skończyły się wakacje, zresztą jest o tym dziś sporo wpisów n...

źródło: comment_5ql8voNX3a5m8xV2KKd48Pzd9GEYofLA.jpg

Pobierz
  • 10
@MG78: Wiedeń. Piękny, bardzo ciekawie zaprojektowany, z mnóstwem budowli, które robią wręcz monumentalne wrażenie - nawet poza takimi typowo turystycznymi miejscami. Miasto świetnie skomunikowane u bardzo "przejrzyste" do zwiedzania (super podane wszystkie informacje), czyste i bezpieczne. Jedyne minusy to raczej mała reprezentacja "alternatywnych" klimatów (jak np. squaty czy dzikie imprezy kulturalne ;) ) i wysokie ceny - nawet tani nocleg w hostelu nie jest tani na polską kieszeń. Ale zdecydowanie warto,
@MG78: Droga Transfogaraska w Rumunii, pałac schonbrunn w Wiedniu jak i cały wiedeń, most "ufo" w Bratysławie jak i całe centrum, Asyż, Przełęcz Stelvio, Budapeszt, San Marino, Rzym, Amsterdam, Kindrdijk w Holandii, Wenecja, Pompeje i Wezuwiusz
@MG78: Z tych co mi sie mocno podobaly: Barcelona, Budapeszt, Lubliana, Mostar, Stambul.
Z typowo wakacyjnych - wyspy Thassos, Kreta, Malta.
Spoko i przyjemne dla portfela - Lwow, Wilno
Zdecydowanie przereklamowane: Ateny, Paryz(chociaz na swieta targ czy cokolwiek to jest daje rade).
Reszta europy widocznej na obrazku w sumie ani mnie nie urzekla ani nie odstrasza, ale tez nie wszedzie jeszcze bylem :P I to co napisalem mocno subiektywne :D