Wpis z mikrobloga

No nie wierzę. Siedzę sobie właśnie w pracy (dział IT małej firmy z branży telekomunikacyjnej) i klepie jakieś swoje rzeczy. Przychodzi do mnie (J) pani (P), która była przed chwilą w BOKu i podpisywała umowę i rzecze:

P: skoro już tutaj u was jestem, to mam pytanie.
J: Dzień dobry, słucham.
P: Czy mógłby Pan się zająć moim laptopem i znaleźć w nim program, który go "spowolnia"?
J: Pewnie mógłbym się nim zająć ja, albo mój kolega, którego niestety w tej chwili nie ma, ale musiałaby pani go zostawić na dzień dwa. W wolnej chwili zobaczymy co dzieje się ze sprzętem.
P: Ale ja... nie mogę go zostawić.
J: (WTF?) Ooo, rozumiem, w takim razie nie będziemy mogli pomóc.
P: Ale nie może pan tak teraz do niego zajrzeć?
J: Niestety jestem nieco zajęty, a kolega który mógłby się nim zająć szybciej, jest dzisiaj nieobecny. Poza tym może się okazać, że sprawdzenie i usunięcie problemu zajmie 5minut albo 3 godziny. Zależy to od stopnia trudności zadania. Nie zawsze wolniejsze działanie komputera wynika z działania niechcianych aplikacji. Nie chciałbym pani zatrzymywać tutaj na taki czas.
P: Bo widzi pan, ja kiedyś oddałam sprzęt do serwisu i... no czasem niektóre dane są poufne. Poza tym po tym wszystkim musiałam "położyć" cały system
J: xD Trudno, może innym razem trafi pani na kolegę.
P: Do widzenia.
J: Do widzenia.

Nie wierzę, że tacy ludzie istnieją. Przychodzą do mnie żebym coś im zrobił z kompem jednocześnie nie mają do mnie kompletnie żadnego zaufania. Odebrałem to jako: "Psiii! Oddam ci tego lapka do roboty, ale będę Ci patrzyła na ręce, bo mi jeszcze moje nagie fotki rozpowszechnisz ty zboku jeden".

Ludzie - nie róbcie tak.

#it #pracbaza #bekazpodludzi
  • 5
@ciapekm: Daj spokój. Tutaj masz jakąś tam świadomość że dane są ważne ale nie ma pewnie ich backupu więc nie może dać do naprawy kompa który tych danych nie ma.
@ciapekm: i prawidolow ze nie ma do ciebie zaufania. #!$%@? potem #!$%@? wszystko co znajdziesz na portal dla gimnaznjalistow. Babka swiadoma byla po prostu natomiast ty nie potrafisz czytac miedzy wierszami.

Czasu na spokrzenie na laptopa nie masz ale zeby na wykop caly dzialog wrzucic to juz czas sie znalazl.

Normalnie jak z tymi mechanikami u ktorych sie zostawia samochod a oni prywate zaltwiaja jezdzac nim co wychodzi tylko jesli masz