Wpis z mikrobloga

@eDBX37txWmRRyV6E: Ciekawe! Są ludzie, których wszystkie emocje widać na twarzy. To zauważyłam głównie w cieplejszych regionach świata. "Wrażliwa twarz". W codziennych sytuacjach nieraz samemu próbuje się maskować swoje uczucia i odczucia, żeby nie dać satysfakcji np. komuś, kto był dla nas niemiły. Tzw. "stone face". (Według moich obserwacji najlepiej udaje się to Skandynawom.) Wymaga to sporo ćwiczeń! Jak się to dobrze opanuje, to można czytać z twarzy innych, a samemu dopasować swoją mimikę twarzy zgodnie z życzeniem. To moje amatorskie obserwacje oparte na latach ćwiczeń. Jeszcze trudniej jest dopasować mimikę do trafnej wypowiedzi w danej sytuacji. Niektórzy ludzie, nawet ci inteligentni ale wewnątrz bardzo wrażliwi, potrzebują czasu, żeby zaserwowac właściwą odpowiedź adwersarzowi. A wtedy może już być za późno. Znałam osobę, która była świadoma tej swojej "słabości", i opóźniała swoją wypowiedź niby zajmując się czymś innym
przez chwilę, żeby mieć więcej czasu na znalezienie trafnej odpowiedzi... Miłej niedzieli!
  • 13
@Brunhilda2: Wolisz krótką odpowiedź czy długą?

Jeśli krótką - poza wyjątkami (dość rzadko spotykanymi) - nie... pojawiają się mikroekspresje... szukaj dalej, nawet jest program treningowy... stone face poprzedzone jest "błyskiem" trwającym od około 1/20 do 1/5 sekundy. Wystarczająco długo żeby dojrzeć na typowym nagraniu 24 klatki. Jak się ktoś wprawi to widzi na żywo w rozmowie...

PS. Negatywne emocje znacznie trudniej ukryć niż pozytywne...
@eDBX37txWmRRyV6E: Też o tym myślałam. Każdy myśli, że nikt tego błysku nie widzi. No i nie widzi, poza tymi którzy tak jak Ty może brali udział w takim szkoleniu. Na razie tylko szybko zorientowałam się, o co tam chodzi. Czy Ty wykupiłeś jakieś szkolenie? Bo tylko takie orientacyjne clipy są darmowe?
@eDBX37txWmRRyV6E: Nie na darmo mówi się "poker face". To stary zwrot - oni nie znali takich szkoleń, a więc musieli to sami dopracować. Na ogół wrażliwa osoba wyczyta coś z twarzy innych, nie mówiąc już o "body language". Aaaa, to dlatego wczoraj pytałeś się o twarz siostry? Ale blisko byłyśmy, używałyśmy jeżeli nie synonimów tego, co później napisałeś, to w każdym razie coś zbliżonego, jakieś pokrewne pojęcia? Pirate Bay nie chcę
@Brunhilda2: Ona faktycznie może mieć coś z układem nerwowym... Albo kompletnie nie potrafi kłamać i jest zastraszana... nie chce mi się wierzyć, że ktoś kto by siedział w czymś takim by tak się odsłaniał...

To pozostaje poszukać szkolenia albo oglądać wywiady z ludźmi i samemu...
@eDBX37txWmRRyV6E: To porażenie to ma być po jednej stronie twarzy? Na UWAGA! TVN z 17/08 ma też trochę z tego uśmieszku, który znika chwilami, szczególnie jak płacze. Czyli to nie jest "permanentny" wyraz twarzy. Niektórzy robią nieświadomie jakieś grymasy, może w chwilach, kiedy tego nie kontrolują... Co o tym myślisz?
@Brunhilda2: Tak może... bez diagnozy lekarskiej nic się nie stwierdzi. Grymasy tak - jednak ciągły grymas przez cały wywiad i to na TVNie który później robi zbliżenie na ten profil na którym ten grymas jest? Też mi to trochę dziwnie wygląda - o jednym mogę zapewnić... w telewizjch - szczególnie tych propagandowych jak TVN - mają specjalistów od tego typu zagadnień.

Nic nie wykluczam ani nic nie potwierdzę - po prostu
@eDBX37txWmRRyV6E: I masz rację - negatywne emocje trudniej ukryć niż pozytywne, tym bardziej, że nieraz pozytywnych nie trzeba ukrywać, Chyba, że to jest "pozytywna" emocja np. na jakieś nieszczęście - ktoś się cieszy z czyjegoś nieszczęścia czy przykrości - Schadenfreude. Wtedy podobno jest wymierna aktywność mięśni policzków, która jest znakiem odczuwania przyjemności. Rzeczywiście jej wyraz twarzy jest nieraz dziwnie niepasujacy to tego, o czym mówi. Też zwróciłam na to uwagę. Np.