Wpis z mikrobloga

Taka mam rozkmine: czy jesli czlowiek zapadl w spiaczke w wieku dzieciecym (zalozmy 4 lat) i budzi sie np majac 40 lat - czy mentalnie nadal jest na poziomie kilkulatka? Dalej interesuja go resoraki, buntuje sie przeciw rodzicom itd?
Czy jednak 'doroslosc' to rowniez fizycznosc a nie jedynie psychika?

#pytanie #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
Pobierz m.....0 - Taka mam rozkmine: czy jesli czlowiek zapadl w spiaczke w wieku dzieciecym ...
źródło: comment_3S8DJ8QWIAddRngJKRiuru0bywtG6DXq.jpg
  • 10
@marcooo80: dojrzewanie w wieku 40 lat? zakładając w tej historii, że mózg i ciało się rozwijało normalnie, to całą burzę hormonów już ominął i teraz pozostaje mu uczyć się dorosłego życia, ewentualnie pójść do szkoły, bo wiedzę i umiejętności ma na poziomie 4-latka. włącznie z chodzeniem, bo jak ostatnio chodził, to ważył 50 kilo mniej i był niższy o jakiś metr.
@marcooo80: no tak, emocjonalnie jest dzieckiem, ale to nie znaczy, że będzie przechodził wszystkie etapy dojrzewania. pierwszą miłość może sobie przeżywać niezależnie od wieku. no i mimo wszystko na emocje wpływają też czynniki biologiczne, jakieś procesy, serotoniny i inne pierdoły w mózgu, które już są dawno ustabilizowane w wieku 40 lat. teraz to tylko starzenie ;D
@marcooo80: jak ktoś zapadł w śpiączkę na tyle czasu, to po przebudzeniu się będzie na etapie noworodka. Nie słyszałam o tym, żeby ktoś po takiej śpiączce był jeszcze w życiu w stanie jako tako funkcjonować, ale może się mylę.
@marcooo80 więc, pomijając to że koleś nie będzie się do niczego nadawał a mózg może już być MOCNO upośledzony, będzie dzieckiem ale trochę innym. Pominą go hormony, nauka, socjalizacja. Ale jego mózg będzie już inny, ponieważ mózg nie rozwija się równomiernie i to z tego wynikają niektóre "nastoletnie" cechy.