Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja czuje się rozczarowany serialowym Euronem Greyjoem? Bo widzę sporo zachwytów nad tą postacią i to od osób które znają książkowy pierwowzór. Ja, natomiast czuję mocne rozczarowanie znając jego książkową wersje która jest mocno intrygująca, tajemnicza ale jednocześnie charyzmatyczna. Natomiast w serialu jest nieprzedstawiany jak jakiś barowy zbijaka-gaduła, który lubi się przechwalać co to nie #!$%@?ł.
#got #gameofthrones #graotron #seriale #ksiazki
gadsh - Czy tylko ja czuje się rozczarowany serialowym Euronem Greyjoem? Bo widzę spo...

źródło: comment_19tpGPLGfZsuWLG2ioFcfc4l2JdVBcxn.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@Vanyamar: Właśnie często to słyszę, ale o ile pamiętam to Victorian był ponurakiem który uważał że radości zaznaje się dopiero w komnatach Utopionego Boga. Chyba że się mylę, to mnie popraw.
  • Odpowiedz
@gadsh: Powiem tak Euron serialowy jest postrzegany przez innych dokładnie tak jak książkowy mimo to, że jego charakter jest prawie taki sam jak Victariona, no może poza tym, że Victarion był bardzo lojalny swojemu królowi, a Euron w serialu zabił swojego króla
  • Odpowiedz
@Vanyamar: Owszem zgadzam się że, serialowym Euron jest dość zbawny, tylko że nie jest on ani książkowym Euronem ani Victorianem. Jak już wspominałem Victorian w książce nie jest skory do żartów, jest ponury.
  • Odpowiedz
@gadsh: Imo Euron serialowy to taki mix ksiażkowego Wronie Oko i Victariona. Bardzo niestrawny i kiepski mix zresztą, owszem wprowadził trochę świeżości do zatęchłych komnat KL ale książkowemu pierwowzorowi nie dorasta do pięt. Z drugiej strony nawet tak odważny serial jak GOT mógł mieć obawy przed zbyt wiernym odwzorowaniem książkowego Eurona, srogo #!$%@? psychopata, Ramsay przy nim to kundelek.
  • Odpowiedz
@gadsh: Największe podobieństwo to upodobanie do walki, wskakiwanie na pierwszą linię z toporem bojowym... to ewidentnie styl Victariona, Euron był bardziej finezyjny.
  • Odpowiedz
@Florent: Jasne ja zgadzam się z tym że Euron ma cechy które przypominają książkowego Victoriana. Tylko że serialowa postać jest zapamiętana przede wszystkim przez pryzmat ciętego humory, kiedy książkowy "pierwowzór" tej cechy nie posiada.
  • Odpowiedz
@gadsh: Głównym podobieństwem jest to ,że Victarion był wielkim, porywczym, pokrytym krwią wojownikiem, barbarzyńcą walczącym toporem którego głownym celem jest poślubienie królowej, natomiast Euron był tym spokojnym, tajemniczym, spiskującym kolesiem który był w różnych tajemniczych miejscach i posiada załoge która nie potrafi mowic bo wyrwał im języki
  • Odpowiedz
@Vanyamar: No niewiem, chyba porostu inaczej postrzegamy tą postać, bo nie mówię że się z tobą nie zgadzam. Ale, w moje opinii to nie czyni Victoriana tym kim był w książce
  • Odpowiedz