Wpis z mikrobloga

piłka powinna być apolityczna, a takie akcje których nie brakuje też są przecież polityczne


@Cinkito: Ale rozumiesz, że tu chodzi o apolityczność na stadionie? UEFA, z tego co wiem, nie ma problemu z takimi inicjatywami, jeśli są poza miejscem rozgrywania meczu.
@RoHunter: Nie wiem czy były jakieś inicjatywy LGBT na stadionach, nie chce mi się w to wnikać i szukać, jakieś flagi czy inne rzeczy w ten deseń. Wydaje mi się, że czasem tęczowe logo premier league się pojawia w banerach, ale może się mylę. Zresztą nawet nie mówię, że UEFA powinna nałożyć na nich karę na to tylko to chodziło o ogólny wniosek, że nie podoba mi się mieszanie tego z
@RoHunter: Piłka nożna to piłka nożna. Napisałem, że nie podoba mi się mieszanie piłki ogólnie z akcjami LGBT. A co do akcji anty rasistowskich to na stadionach też uważam, że jest to złe. Oczywiście rasizm nie powinien mieć miejsca ani w piłce, ani na stadionach, ale uważam że akcje tego typu niech też sobie ludzie prywatnie prowadzą, a nie pod piłkarską banderą. Szczególnie, że rasizm w dzisiejszych czasach to bardzo grząski
@Cinkito: Wiadomo, prześladowania patriotów nie ustają. Spot przeciwko rasizmowi i miejsca na slogan na banerach reklamowych i opaskach kapitańskich, to nie dyskusja na temat przestępczości w Stanach Zjednoczonych. Nie wiem o czym tu dyskutować, bo w narracji jaką wprowadziła w tej sprawie FIFA I UEFA (bardzo słusznie zresztą) nie ma miejsca na takie rzeczy. Tak samo powinno być z homofobią.
@RoHunter: Nie uważam żeby patrioci byli prześladowani, nic z tych rzeczy. Rasizm ma różne oblicza, ale skoro sprowadzamy temat do rasizmu to mówmy już o całości. Po prostu uważam, że na boisku powinno grać się w piłkę, a nie walczyć o jakiekolwiek ideologie.
@RoHunter: Homofobia na stadionach? Jakiś przykład na to z boisk europejskich? Co do rasizmu to były sytuacje, że chyba w Alvesa bananami rzucali na przykład, ale raczej bym to traktował jako efekt frustracji, też bym nie powiedział żeby tego rasizmu na europejskich czy stadionach było jakoś dużo. W Polsce niestety już prędzej, ale też to są raczej pojedyncze sytuacje. Zresztą to niczego nie zmienia, niech prawem zajmie się policja i jeśli
@RoHunter: Chciałbym wiedzieć co to znaczy "homophobic chant" czy zachowanie rasistowskie. Co do rasistowskich zachowań to zawsze znajdzie się idiota, ale nawet dailymail napisał w kolejnych meczach kibice pokazali, że tego nie popierają. I tak jak piszę moim zdaniem takimi zachowaniami powinna zająć się policja poprzez nałożenie zakazu stadionowego na danych osobników, ale sama piłka niech się skończy na piłce.