Wpis z mikrobloga

Obejrzałem już mnóstwo seriali w swoim życiu. Były lepsze, były gorsze, gust mam raczej wyrafinowany, ale gdy puszczam sobie coś przy robocie, to raczę się byle czym. Ostatnio wybór padł na Shooter oraz Designated Survivor. Dodając do tego oglądane w tym roku Homeland czy Limitless - powstał w mojej głowie...

Przepis na Prawilny Amerykański Serial Sensacyjny:
- Akcja musi rozgrywać się w szeregach FBI / CIA / NSA / WTF;
- Fabuła dotyczyć musi zagrożeń i zamachów na USA / Prezydenta USA / Ważnych Ludzi i instytucje USA;
- Jedna z głównych, kluczowych dla fabuły postaci, to żeńska agentka, która od razu widzi sprawę inaczej niż wszyscy, ale nikt jej nie wierzy, a przełożeni ją wyśmiewają i grożą jej konsekwencjami;
- Naturalnie muszą być sceny "hakowania" z prawilnymi "hakerami", nie może ich zabraknąć;
- Źli ludzie, duże piniendze, głębokie spiski i konspiracje, nie ufaj nikomu!!!1;
- Czarny charakter, który jest bardzo groźny i sprytny, nieuchwytny i nienamierzalny, zawsze wywija się w ostatniej chwili;
- Zwroty akcji niespodziewane tak samo jak sraczka po korniszonach popijanych mlekiem;
- Dynamiczne i kompletnie nieczytelne sceny walki, dużo mordobicia;
- Budowanie napięcia i intrygi przez 10-20 odcinków tylko po to, żeby rozwiązać je w 3 minuty - tak szybko, że ciężko cokolwiek zrozumieć;
- Każdy odcinek musi być ZASKAKUJĄCY i kończyć się jakimś cliffhangerem, żebyś się zesrał z ciekawości CO TO BENDZIE!?!?!?

#seriale #serial #netflix #hbogo #showmax #bekazseriali #gownowpis
  • 4
@effzet: zobacz Murdoch Mysteries, taki Sherlock, tylko, że lepszy, chociaż to kanadyjsski serial, akcja dzeję się w 19 wieku, tak że postaciami drugoplanowymi są goście tacy jak Tesla czy inni, ogólnie to taki "mentalista", tylko prę lat do tyłu