Wpis z mikrobloga

Drogie mirki,

planuję położyć podłogę u siebie w mieszkaniu. Temat jest taki, że nie lubię tych dylatacji w drzwiach.

Stąd pytanie: Czy w takim układzie jak na zdjęciu (czerwone to podłoga z paneli) można wykonać bez dylatacji w przejściach? Miałyby 14 metrów w ciągu.

Podłoga nie będzie należeć do najtańszych typu 25 zł tylko taka średnia za 100zł/m2, np. Largo LPU1662.

#budownictwo #budowa #remontujzwykopem #budujzwykopem
taior3 - Drogie mirki,

planuję położyć podłogę u siebie w mieszkaniu. Temat jest t...

źródło: comment_innpeA5err0E9YEgFn7OBtOP4jamrZlh.jpg

Pobierz
  • 19
@taior3: w związku z tym, że panele mają pióro i wpust, to będzie ciężko, ale się da. inna kwestia, że dylatacja ma też swoje zadanie. paneli nie układa się na ścisk pod same ściany, bo mogą pracować, a jak będziesz chciał całe mieszkanie na "gładko" ułożyć, to potem mogą się zapierać o ściany i wybrzuszać.
masz tam podłogówkę? Panele można spróbować, najwyżej w przejściach się wybrzuszą i będziesz musiał pokombinować. Przy płytkach raczej nie ma szans...
@strikingsurface: Dylatacje przy ścianach będą takie jak trzeba. Odstęp od ściany zostanie zachowany. Chodzi tylko o brak dylatacji w przejściach między pokojami.

@jarzyn123: Dylatacja do płytek będzie jako normalnie, jako jedyna w mieszkaniu w przejściu do łazienki.
@taior3: ale problemem są przejścia, które będą sztywne. masz 14 metrów długości i w międzyczasie ściany - pokoje są na sztywno połączone z przedpokojem. węc jeśli jeden pokój zacznie pracować, to napięcie po panelach może pójść dalej. poza tym ułożenie paneli w przejściach to będzie mordęga.
w każdych drzwiach będziesz musiał kombinować jak wyciąć otwór na framugę, a potem jak wsadzić pióro we wpust i połączyć to z resztą podłogi.

w
@taior3: Zrobić się da. Ja zrobiłem 10m po długości i 3 pokoje bez dylatacji, to przez rok nic się nie stało, a wygląda imponująco jak jedna całość. Ale zauważyłem jeden przyszłościowy problem - jak uszkodzi się jakiś panel ze środka, to trzeba dużo demontować i montować z powrotem - a problem jest taki, że przy tej procedurze łatwo o uszkodzenie felca, czy tam pióra :(

Z układaniem wokół framug, i przejściach
@mfind No niestety, korytarz i dwie sypialnie i kuchnia są przeciwnie do światła, salon jest ok. Trzebaby mieszać. I tak źle i tak nie dobrze :)
@taior3: Ja miałem podobny dylemat ale po umeblowaniu niewiele podłogi zostało - w korytarzu widać przebieg. Jak masz podwójne Vfugi, to nawet nie zauważysz. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Jak chodzi o korytarz i aneks, to pamiętaj żeby uszczelniacz dać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
dylatacja ma też swoje zadanie.


@strikingsurface: Tak, ALE.. ja wszędzie mam ułożone spoko, w jednym miejscu chyba 2cm do ściany przerwy. i nagle wieeeele listw mi odpadło (za małe/chude). Także tylko zaznaczam. :)
Ale zauważyłem jeden przyszłościowy problem - jak uszkodzi się jakiś panel ze środka, to trzeba dużo demontować i montować z powrotem


@mfind: I z tego powodu + z moich doświadczeń z panelami jakie kupiłem (nie najtańsze) i jak się łatwo uszkadzają.. w mieszkaniach w których planuje pomieszkać dłużej chyba już tylko drewno. można naprawić. :)