Wpis z mikrobloga

mirki jestem strasznym debilem jeżeli chodzi o sprawy komputerowe, stąd potrzebuję pomocy. Chciałbym sobie stopniowo polepszyć sprzęt ale nie bardzo wiem od czego najlepiej by było zacząć.
Obecnie mam:
procesor: Intel CORE I7-4770K, 3.5GHz
karta graficzna: geforce gtx 750 Ti
8 GB ram
Czy sama wymiana ramu przy tej konfiguracji na 16 gb dałaby dużo? Co potem? Wydaję mi się że procesor jest ok ale karte graficzną przydałoby się wybrać lepszą, w takim razie jaką?
Taguję również #pubg bo głównie z powodu tej gry chce polepszyć kompa.
#komputery
  • 19
@arbuxs: GeForce GTX 750 Ti, mógłbyś sprzedać za jakieś 375 zł, więc wychodzi jakieś 460 zł dopłaty do tej karty którą podałeś. Sprawdź w testach ile klatek Ci to da i sobie przelicz czy warte tych pieniędzy. Moim zdaniem różnicy w RAM tak bardzo nie odczujesz. Jaką masz konfigurację dyskową? Jeśli siedzisz na tradycyjnym HDD rozważ zakup dysku SSD ~256 GB.
@arbuxs ram da niewiele, mialem bardzo podobną konfiguracje i wymienilem 750ti na 970 jeszcze jak nie bylo serii 10xx i do tej daje rade i byla ogromna różnica w wydajności. Na dzien dzisiajszy bralbym 1060 albo 1070 w zaleznosci od grubosci portfela styknie na jakis czas, prockiem bym sie nie przejmował.
@ottar121: nie no rozumiem, też nie chce żeby po kilku miesiącach okazało się że przydałaby się znowu lepsza karta.
@balrog84: o te ssd też miałem zamiar pytać, naprawdę tak dużo dają?
@zygametal: dzięki za przydatną stronę i chyba się zdecyduję na te 1060
@arbuxs: SSD daje duży komfort podczas normalnej pracy na kompie. Działa b. szybko i cicho. Zdecydowanie zwiększa responsywność systemu. Natomiast w przypadku gry to raczej skróci jej ładowanie, nie zwiększy klatek. Nie mniej uważam, że jak postawisz sobie system na SSD-ku to już nie będziesz chciał wracać do tradycyjnego talerzowca. Te są świetne na trzymanie większych plików.
@balrog84: @ottar121: to jeszcze takie głupie pytanie(przypominam że jestem komputerowym debilem :P) Przy wyborze karty muszę się martwić tym czy będzie pasować do gniazda czy jakiejś tam wtyczki na płycie głównej?
@arbuxs: @zygametal: @ottar121: RAM przy PUBG moze bardzo duzo zmienic, kolega przy GTX 970 dostal szoku przy zmianie z 8GB na 16GB RAM bo wczesniej mial problemy z ladowaniem sie gry, mala iloscia fps itp.

Na twoim miejscu zmienilbym karte graficzna na minimum GTX 1060 oraz dolozyl 4-8GB RAM.

Osobiscie posiadam i5 4690, GTX 1060 3GB i 12GB RAM, SSD, gra mi smiga srednio 50-70 (100+ czasami) fps na