Wpis z mikrobloga

Siemaneczko sportowe świry i nie tylko :)
Zauważyłem, że sportowcy promując się w mediach społeczniościowych najczęściej korzystają z Facebooka, Instagrama i ewentualnie Twittera.
Pomyślałem sobie "a co z wykopem?". Tutaj oprócz @BigMazi niewielu zawodników sportów walki ma swoje oficjalne profile.
Tak więc postanowiłem, że dołącze do grona wykopowych sportowców i załóżę swój profil.
Na wykopie jestem od ponad 6 lat na śmieszkokoncie, natomiast na tym profilu zamierzam się skupić na sferze czysto sportowej.
Coś o sobie? Jestem zawodnikiem kadry narodowej w karate WKF (od igrzysk w Tokyo 2020 dyscyplina olimpijska).
Jestem aktualnym MP seniorów w karate shotokan, kilkukrotnym medalistą MP WKF. Mam na koncie również medale z turniejów międzynarodowych oraz starty w turniejach najwyższej rangi jak Mistrzostwa Świata WKF czy Premier League.
Moim celem jest udział w Igrzyskach Olimpijskich.
Oprócz relacji z moich sportowych działań zamierzam się udzielać w tagach tematycznych #sport #sportywalki #mikrokoksy gdzie będe dzielił się swoimi spostrzeżeniami i wieloletnim doświadczeniem :)
Liczę na wasze wsparcie i zapraszam do śledzenia mnie na portalach społeczniościowych (na które możecie trafić klikając w moje konto) i zostawienie tam swojego lajka, plusa czy zaobserwowanie :D
Pozdro!
#sztukiwalki #karate #wkf #zainteresowania
mariusz-migdalski - Siemaneczko sportowe świry i nie tylko :)
Zauważyłem, że sportow...
  • 13
  • Odpowiedz
@BigMazi Dzięki, nie ukrywam, że dzięki twojemu profilowi stwierdziłem, że warto tutaj też wrzucać różne materiały :)
Też życzę powodzenia w kolejnych walkach. Tak z ciekawości, skoro AIBA dopuściła zawodowców do startów to planujesz też starty w boksie olimpijskim czy tylko zawodowe starty cię teraz interesują?
  • Odpowiedz
@mariusz-migdalski: W tym roku miałem wystartować w mistrzostwach polski w boksie olimpijskim. Byłem już na miejscu i po oficjalnym ważeniu dowiedziałem się, że AIBA nie przyznała mi licencji. Wymagali ode mnie żebym im wysłał skan paszportu a ja go nie mam bo skończyła mi się ważność. Wysłałem im dowód osobisty ale nie uznali. Więc nie wystartowałem w MP bo nie mam paszportu ;) Nie wiem czy w przyszłym roku spróbuję
  • Odpowiedz
@ChoNoTu: W karate olimpijskim walczy się na punkty. Po kopnięciu jeśli sędziowie przyznają punkt walka jest przerwana i wznowiona od początku.
@AllOver: Karate jest bardzo poważne, gdyż jest to sport olimpijski czego nie można powiedzieć o np. Kickboxingu.
Możliwe, że chodziło ci o full contact. Tak myślałem trochę nad tym ale moim zdaniem nie warto dawać sobie obijać twarzy w takim stopniu za darmo. Karate ma tą zaletę,
  • Odpowiedz
@albi21 fakt, to nie jest full contact ale lecą porządne strzały. Aktualnie mam jeszcze 2 miesiące przerwy od startów ze względu na złamaną żuchwe. Nie ma zabawy :)
Co do tego, że ciężko nazwać walką to tak jakbym powiedział, że ciężko nazwać walką kyokushin, bo nie ma ciosów na głowę albo, że ciężko nazwać judo walką, bo nie ma ciosów w ogóle xD
Każdy sport walki ma inne zasady :)
  • Odpowiedz
ciężko nazwać walką kyokushin, bo nie ma ciosów na głowę albo, że ciężko nazwać judo walką, bo nie ma ciosów w ogóle


@mariusz-migdalski: Ale ciosy i rzuty są zadawane z pełną siłą. A poza tym życzę sukcesów i może odsłuchamy razem hymn w 2020 (ja przed tv)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz